w

BMW Skytop Concept daje nadzieję fanom marki. Wygląda obłędnie!

BMW Skytop Concept
BMW Skytop Concept daje nadzieję fanom marki. Wygląda obłędnie!

Niektórzy twierdzą, że bawarski producent stara się nadążyć za azjatyckimi oczekiwaniami, co wydaje się trafioną przyczyną gruntownych zmian stylistycznych. Ten projekt pozwala jednak przypuszczać, że projektanci wiedzą, jak wrócić na właściwą ścieżkę.

BMW Skytop Concept ma zostać zaprezentowane za kilka dni, ale najpewniej doszło do pomyłki lub wycieku w wyniku którego na YT znalazło się nagranie przedstawiające ten samochód w pełnej okazałości. I już teraz możemy zdradzić, że warto przyjrzeć się tej pięknej karoserii.

Zacznijmy od tego, że auto będzie oficjalnie przedstawione podczas słynnego Concorso d’Eleganza Villa d’Este. Jesteśmy pewni, że spotka się z bardzo ciepłym przyjęciem. Życzylibyśmy fanom marki, aby właśnie taki nurt stylistyczny został wykorzystany w kolejnej generacji designu tej marki.

BMW Skytop Concept
BMW Skytop Concept

Biorąc pod uwagę gabaryty i proporcje samochodu, można przypuszczać, że jego bazą jest platforma stosowana w aktualnie oferowanej Serii 8. Stylistyka jest jednak znacznie bardziej elegancka, nowoczesna i wręcz szlachetna.

Warto zaznaczyć, że to może być zapowiedź kolejnej „Ósemki”. To wydaje się sensowne, biorąc pod uwagę brak futurystycznych elementów. Tak naprawdę taki projekt mógłby śmiało trafić do wersji produkcyjnej.

BMW Skytop Concept – idźcie tą drogą!

Pas przedni z wąskimi reflektorami, zgrabnie wkomponowanym zderzakiem, długą maską i dwuczęściowym, nieprzesadnie dużym grillem robi piorunujące wrażenie. Nie ma mowy o jakichkolwiek kontrowersjach. Nawet to dyskretne podświetlenie „kratek” jest tu przyjemne.

Tył jest jeszcze bardziej minimalistyczny i muskularny zarazem. Cieniutkie lampy sąsiadujące z muskularnym zderzakiem, krótką klapą i dwiema pięknie zamontowanymi końcówkami wydechu to spójne i estetyczne połączenie.

BMW Skytop Concept
BMW Skytop Concept

Uwagę zwraca także strefa środkowa. Auto ma nadwozie typu Targa, co raczej nie zostanie utrzymane w seryjnym modelu, tym bardziej że wnętrze jest dwuosobowe. Kokpit widziany z daleka wydaje się przejęty z aktualnej Serii 8, ale na potwierdzenie tej informacji przyjdzie nam zaczekać do oficjalnej premiery.

>BMW Serii 4 Gran Coupe 2024. Nowe technologie na pokładzie

Uwagę zwracają także felgi o wypełnionym, trójwymiarowym środku oraz turbinowych ramionach. Duże prawdopodobieństwo, że taki wzór trafi do topowych modeli niemieckiej marki. Oprócz dwóch rzędów siedzeń i normalnego dachu (twardego w coupe, miękkiego w kabriolecie), w seryjnym aucie należy spodziewać się także konwencjonalnych klamek, które są po prostu bardziej praktyczne.

Nowy koncept BMW
BMW Skytop Concept

Układ napędowy pozostaje tajemnicą. Najchętniej zobaczylibyśmy mocną hybrydę (może być plug-in) opartą na silniku V8. Niewykluczone, że właśnie taki napęd jest brany pod uwagę. Mógłby zostać przejęty z modelu XM.

Teraz pozostaje już tylko liczyć na dobre wieści od przedstawicieli marki. BMW Skytop Concept zasługuje na wariant produkcyjny. A styliści powinni wykorzystać potencjał tego designu również w innych samochodach!

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Suzuki Liana

Niezawodne kombi za 8000 złotych. Japońska konstrukcja dla pragmatyków

Ceny aut 1998 vs 2024

Ceny nowych aut w 1998 roku. Porównanie z aktualnymi zaskakuje!