w

BMW Serii 3 Iconic Edition. Podświetlony grill stał się faktem

BMW Serii 3 Iconic Edition 2021
BMW Serii 3 Iconic Edition. Podświetlony grill stał się faktem

Moda na edycje specjalne trwa w najlepsze. Bawarska marka jest jednym z licznych tego przykładów.

Oto BMW Serii 3 Iconic Edition. Warto dodać, że bazuje na nadwoziu Gran Limousine, co oznacza, że jest przedłużone – ma 4829 milimetrów długości oraz 2961 milimetrów rozstawu osi. W gamie plasuje się między zwykłą „Trójką” a „Piątką”, co oczywiście nie jest niczym zaskakującym. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że auto jest oferowane na rynku indyjskim.

Jak widać, na tamtejszym rynku tworzy się przedłużone samochody klasy średniej, podobnie jak w Chinach. U nas raczej nie zyskałyby na popularności, bo z perspektywy europejskiego klienta trudno znaleźć w nich sens…

BMW Serii 3 Iconic Edition

Przejdźmy jednak do kluczowego wątku. Edycja specjalna ma w standardzie pakiet Luxury ze światłami LED (przód i tył), dedykowane, 18-calowe felgi, chromowane wstawki, skórzaną tapicerkę, kryształową gałkę dźwigni automatu, cyfrowe wskaźniki, zestaw audio Harman Kardon, panoramiczny dach, indukcyjną ładowarkę i wiele, wiele innych.

BMW - kryształowa dźwignia automatu
Kryształowa gałka to nawiązanie do Serii 8

Nie zabrakło również licznych systemów wspierających kierowcę. Krótko mówiąc, wyposażenie jest naprawdę bardzo bogate. Najciekawszym i najbardziej wyróżniającym elementem jest jednak podświetlony grill BMW. Zastosowano tu system LED, który rozświetla „żebra”, ale nie dominuje. Dzięki temu całość wygląda bardzo elegancko.

BMW podświetlony grill
Podświetlony grill może trafić na europejski rynek

Czy podświetlony grill trafi do europejskich konfiguratorów? Wydaje się, że to już tylko kwestia czasu. Jeżeli producent będzie zwlekać, to z pewnością zajmie się tym niezależna firma.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top Gear 1996 BMW E39

Jeremy Clarkson i test BMW Serii 5 E39. Kiedyś to było! (wideo)

Nowa Skoda Superb

Skoda Superb 2023. Tak może wyglądać czeski flagowiec!