w

BMW R18 Iron Annie. Stylistyczne szaleństwo na dwóch kołach

BMW R18 Iron Annie
BMW R18 Iron Annie. Stylistyczne szaleństwo na dwóch kołach

Bawarska marka słynie z zaawansowanych technologicznie i nowoczesnych stylistycznie jednośladów. W jej gamie dominują sportowe modele.

BMW R18 wyłamuje się temu schematowi. I robi to znakomicie. Według nas to jedna z najlepszych maszyn na rynku. Jest połączeniem nowoczesności z klasyką, a jednocześnie czymś, co wyróżnia się na rynku.

Co ciekawe, BMW Motorrad stworzyło liczne wariacje na bazie tego motocykla. Oto kolejny projekt, który został przygotowany wraz z VTR Motorrad & Customs. Słowo „arcydzieło” nie jest w tym przypadku nawet najmniejszą przesadą. Serio.

BMW R18 Iron Annie – brakuje tylko skrzydeł

Fani lotnictwa błyskawicznie znajdą podobieństwa do kultowego samolotu, jakim jest Junkers Ju 52. Wśród nich warto wyróżnić obudowę reflektora, bak o nietypowym kształcie, brązowe, skórzane siedzenie, rury wydechowe, osłony z nitami oraz specjalne malowanie.

Mimo zasłonięcia sporych powierzchni litymi elementami, niemiecki jednoślad wygląda zaskakująco lekko i dynamicznie. To też zasługa amoryzatora, który jest krótszy o 7 centymetrów. To raczej nie zwiastuje genialnego komfortu. Pozycja za kierownicą pewnie też nie jest najwygodniejsza (wszystkie kończyny mocno do przodu), ale kogo to obchodzi…

BMW R18 Iron Annie
BMW R18 Iron Annie

Dopełnieniem całości są 21-calowe felgi Kineo. Summa summarum, motocykl zmienił się nie do poznania. Tak naprawdę tylko silnik zdradza z jaką maszyną mamy do czynienia. Autorzy tego niesamowitego motocykla zasługują na najwyższe słowa uznania.

BMW R18 Iron Annie
BMW R18 Iron Annie

Serce nie zostało zmodyfikowane. To oznacza, że benzynowy boxer o pojemności 1,8 litra generuje 91 koni mechanicznych i 157 niutonometrów. Dzięki tym wartościom może osiągać setkę w około 4,5 sekundy i rozpędzać się do 179 km/h.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KIA EV9 bez kamuflażu

KIA EV9 przyłapana bez kamuflażu. Wygląda, jak z innej planety

Motorniczy wyjaśnił bójkę

Motorniczy wyjaśnił bójkę. Zatrzymał tramwaj i wysiadł z metalową rurką w ręku (wideo)