w

BMW Pininfarina Gran Lusso Coupé

BMW dotrzymało słowa – na rozpoczynającym się Concorso d?Eleganza Villa d?Este zaprezentowało swój nowy model, zaprojektowany w biurze projektowym Pinifariny, odpowiedzialnej, co zawsze powtarzam, chociażby za moje ulubione Ferrari ? Testarossę.

 

Wedle woli koncernu, nowe dzieło stanowi następne ogniwo serii 8. Jednak, jak zauważają dziennikarze motoryzacyjni, w niczym jej nie przypomina. Fakt ten zdaje się nie mieć jednak większego znaczenia – zmieniły się czasy i oczekiwania, a Gran Lusso Coupe może się poszczycić pięknym nadwoziem i mocnym 6-litrowym V12, generującym w serii 7 aż 544 KM i porażające 750 Nm momentu obrotowego. To właśnie V12 najbardziej przypomina kultową serię 8, w której gościła ta ogromna jednostka.

 

Oczywiście znajdziemy również kilka innych drobnych podobieństw. Chociażby wąski pas, w którym schowano podłużne reflektory. Zwiększono za to wymiary atrapy grilla, nadal przedzielonej na dwie części.

 

Gran Lusso faktycznie jest bardziej współczesną interpretacją wspaniałej serii 8, niż jej rzeczywistą kontynuacją. Z pewnością godne uwagi. O ile ma się zasobny portfel?

 

Autor: Miłosz Bagiński 
Źródło: Carscoops

 

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fiat Panda 1,3 Multijet 16v 75 KM – Tylko Pandy żal

Maserati GranTurismo MC Stradale Wheelsandmore