w

BMW M760Li w wyjątkowym kolorze

Ostatnio miałem okazję testować najnowszą Serię 7. Materiał jest w trakcie realizacji, dlatego musicie uzbroić się w cierpliwość. Póki co przedstawiam Wam niezwykły egzemplarz 760Li z Abu Dhabi Motors.

Topowe limuzyny zdobi przeważnie konserwatywny, ciemny kolor. Wiadomo jednak, że arabscy klienci lubią się wyróżniać i koszty nie mają najmniejszego znaczenia. Prezentowana sztuka najmocniejszego seryjnego BMW w historii została pomalowana lakierem Austin Yellow – dla mnie jest połączeniem cytryny z matowym złotem. Tak czy inaczej, prezentuje się naprawdę okazale. We wnętrzu zagościła natomiast jasna skóra i drewno. Wydaje się, że w tym przypadku taka konfiguracja gorzej pasuje, niż czerń i włókno węglowe. To jednak kwestia gustu.

Każdy będzie jednak zachwycony osiągami bawarskiej limuzyny. Odpowiada za nie 6,6-litrowe V12 Twin Turbo, które generuje aż 610 KM i 800 Nm momentu obrotowego. Dzięki tym wartościom Seria 7 przyspiesza do pierwszej setki w 3,7 sekundy!

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kubica szybszy od di Resty!

Czy 1100-konny GT-R zostanie nowym rekordzistą Nurburgringu? (Video)