w

BMW M6 E24: Ma 33 lata, a wygląda lepiej niż większość nowych aut

BMW M6 88'
BMW M6 E24: Ma 33 lata, a wygląda lepiej niż większość nowych aut

Możesz nie lubić bawarskiej motoryzacji, ale trudno byłoby nie docenić tak pięknego samochodu.

BMW E24 M6 było produkowane w latach 1986-1989. To jeden z najbardziej atrakcyjnych modeli niemieckiej marki, który do dziś robi ogromne wrażenie. Sylwetka klasycznego coupe, pas przedni w stylu „rekin” i świetne, nienarzucające się detale. Kiedyś to było…

BMW M6 E24 engine
Piękna sylwetka skrywa 3,5-litrowy silnik o mocy 256 KM

Pod długą maską M6 kryje się 3,5-litrowy silnik benzynowy M88/3 generujący 286 koni mechanicznych i 340 niutonometrów. Zintegrowano go z 5-biegową przekładnią manualną, która przekazuje cały potencjał na tylne koła.

W takiej konfiguracji można liczyć na pierwszą setkę w około 6 sekund i prędkość maksymalną wynoszącą 255 km/h. Warto dodać, że wyprodukowano łącznie 5855 egzemplarzy tego modelu, z czego 1677 trafiło do Ameryki Północnej

BMW M6 E24 na sprzedaż

Prezentowana sztuka trafiła właśnie aukcję. Pochodzi z 1988 roku i utrzymana jest we wzorcowym stanie. Z zewnątrz wyróżnia się czerwonym lakierem, centralnymi końcówkami wydechu, czarną lotką na klapie bagażnika, chromowanymi wstawkami i 17-calowymi felgami BBS, na które nałożono opony Sumitomo HTRZ.

BMW M6 E24 interior
Wnętrze jest bardzo zadbane. Posiada niefabryczną stację multimedialną

Z kolei we wnętrzu zagościła biała skóra pokrywająca fotele, kanapę i inne elementy tapicerowane. Aktualny właściciel zamontował również stację multimedialną z dużym ekranem, która została zintegrowana z głośnikami firmy Focal i subwooferem JL Audi.

Do tej pory auto pokonało 186 000 kilometrów. To egzemplarz amerykański, który posiada nieco większe zderzaki. Aukcja kończy się za trzy dni. Aktualnie najwyższa oferta (28 lutego, godz. 15:20) wynosi 15 tysięcy dolarów. Link do ogłoszenia znajdziecie TUTAJ.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Alfa Romeo new sedan 2022

Czy Alfa Romeo stworzy rywala BMW Serii 5? To ma sens

Najtańsze miejskie crossovery 2021

Najtańsze miejskie crossovery na rynku w 2021 roku. Ceny, wyposażenie, dane techniczne