w

BMW M4 i Toyota GR Yaris w starciu na prostej. Dawid kontra Goliat w nowym wydaniu (wideo)

GR Yaris vs M4
BMW M4 i Toyota GR Yaris w starciu na prostej. Dawid kontra Goliat w nowym wydaniu (wideo)

To porównanie absolutnie nie ma większego sensu dla potencjalnych nabywców, ale każdy fan motoryzacji z chęcią zobaczy rezultat.

BMW M4 i Toyota GR Yaris to dwa samochody z zupełnie różnych światów. Nie łączy je praktycznie nic – poza tym, że oba potrafią generować bardzo duże emocje i mają sportowe zacięcie. Różnią się jednak gabarytami, mocą, masą własną i wieloma innymi aspektami.

Czy bawarskie coupe zostawi w tyle sportowego mieszczucha „na sterydach”? Wbrew pozorom, nie jest to takie oczywiste. Owszem, M4 skrywa większy potencjał, ale jest też o wiele cięższe od japońskiego auta.

BMW M4 kontra Toyota GR Yaris

Zacznijmy od niemieckiego modelu. BMW M4 skrywa trzylitrową, podwójnie doładowaną jednostkę benzynową, która generuje 510 koni mechanicznych. Cały potencjał trafia oczywiście na tylne koła.

BMW M4 vs Toyota GR Yaris
M4 jest niemal dwa razy mocniejsze, ale też znacznie cięższe i nie ma napędu na obie osie

Z kolei Toyota GR Yaris skrywa 1,5-litrową jednostkę o mocy 257 koni mechanicznych. Fakt, to wygląda jak przepaść, ale hot hatch jest o 408 kilogramów lżejszy. Ponadto, posiada napęd na obie osie, który może pomóc szczególnie na starcie.

Który z tych samochodów okazał się skuteczniejszy na prostym odcinku? Poniższe porównanie nie zostawia żadnych wątpliwości. Niemniej jednak oba modele zasługują na uznanie.

Warto w tym miejscu wspomnieć również o cenach. Nowe BMW M4 kosztuje w Polsce dokładnie 422 900 złotych. Za odmianę Competition z napędem xDrive trzeba zapłacić 461 900 złotych. Toyota GR Yaris startuje od 148 900 złotych.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyciąganie auta z jeziora

Akcja wyciągania Łady z jeziora udała się częściowo. Dosłownie i w przenośni (wideo)

Jeleń w aucie

Kontrola policyjna w Pensylwanii. W kabinie auta znajdował się żywy jeleń (wideo)