w

BMW M4 GTS i 3.0 CSL Hommage R w Pebble Beach

Słynny Concours d’Elegance w Pebble Beach to znakomita okazja do zaprezentowania wyjątkowych modeli koncepcyjnych.

bmw_3.0_csl_hommage_r_7

BMW 3.0 CSL Hommage R to wyścigowa wersja koncepcyjnego modelu pokazanego kilka miesięcy temu. Współczesna wizja legendarnego 3.0 CSL wygląda zjawiskowo, a wyczynowe dodatki wraz z tradycyjnym dla fabrycznego teamu malowaniem tylko dodają jej wyjątkowego charakteru. W kokpicie wyróżnia się nietypowa kierownica, która przypomina stery znane z samolotów. Wielka szkoda, że to tylko koncept…

https://www.youtube.com/watch?v=g_AT2djYGmA

Nieco inaczej należy odbierać M4 GTS – to bezpośrednia zapowiedź produkcyjnej wersji, która powinna trafić do salonów już za kilka miesięcy. Pod maską czai się sześciocylindrowy, trzylitrowy motor wspomagany dwiema turbosprężarkami oraz wtryskiem wody, który ma generować około 500 KM. Masa własna będzie niższa o 100 kg w porównaniu ze „zwykłym” M4. Podejrzewamy, że ostateczna wersja będzie różniła się od konceptu zaprezentowanego w Pebble Beach tylko detalami.

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bugatti zapowiada nowy model

Rynkowy debiut Hondy NSX opóźniony!