w

BMW M340d G21 – przyspieszenie topowego diesla do 250 km/h (wideo)

BMW M340d G21 acceleration
BMW M340d G21 - przyspieszenie topowego diesla do 250 km/h (wideo)

Czy diesel pasuje do sedana ze sportowym zacięciem? Bawarska marka uważa, że tak, czego potwierdzeniem jest ten samochód.

BMW M340d G21 to naprawdę bardzo udany model – zarówno pod względem wizualnym, jak i technologicznym. Oferuje wysoką jakość, wydajny układ napędowy i praktyczne wnętrze, co sprawia, że tym autem można śmiało wybierać się w dalekie trasy i czerpać radość z jazdy.

Nie jest to najmocniejsza „eMka” w gamie Serii 3, ale stanowi świetny kompromis między podstawowymi odmianami, a tą topową, która dla niektórych może okazać się za bardzo angażująca i paliwożerna.

BMW M340d G21 – osiągi

Sercem tego modelu jest trzylitrowy, sześciolitrowy diesel, który oddaje do dyspozycji użytkownika 340 koni mechanicznych i 700 niutonometrów maksymalnego momentu obrotowego. Za przeniesienie mocy na wszystkie cztery koła odpowiada ośmiobiegowa przekładnia automatyczna.

Jak wynika z danych fabrycznych, BMW M340d G21 rozwija pierwszą setkę w 4,6 sekundy i rozpędza się do 250 km/h. Jak pokazuje poniższy materiał, producent nie minął się z prawdą. Warto zobaczyć, jak bawarskie auto radzi sobie przy wysokich prędkościach. Trzeba przyznać, że nie brakuje mu wigoru.

Warto dodać, że w warunkach rzeczywistych przy spokojnej jeździe można bez problemu się zmieścić w 8 litrach w cyklu mieszanym. Przy takich osiągach nie sposób narzekać. BMW M340d G21 jest dostępne u polskich dealerów. Ceny tej bardzo udanej konfiguracji (z napędem xDrive) startują od 289 800 złotych.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kierowca Audi i ruch wahadłowy

Ruch wahadłowy i kierowca Audi w akcji. Inni niech czekają… (wideo)

Toyota GR 86 Pandem Rocket Bunny

Toyota GR 86 z pakietem Pandem Rocket Bunny. Ledwo poznasz ten model!