w

BMW M3 E36 w bardzo dobrym stanie: Aukcja trwa!

BMW M3 E36 na sprzedaż
BMW M3 E36 w bardzo dobrym stanie: Aukcja trwa!

Bawarskie coupe tej generacji przez lata uchodziło za obiekt pożądania młodzieży z polskich wsi i miast. Dziś to łakomy kąsek dla kolekcjonerów.

BMW M3 E36 jest świetnym materiałem na youngtimera. Niestety, znalezienie zadbanej sztuki to bardzo duże wyzwanie. Wiele egzemplarzy ma powypadkową historię i serie zabiegów tuningowych, które skutecznie obniżyły wartość pojazdu. Nie trzeba też dodawać, że część skończyła już na złomowiskach.

Na stronie Bring A Trailer znaleźliśmy jednak aukcję naprawdę ciekawego BMW M3 E36 w wersji coupe. Rzadko zdarzają się takie rodzynki. To też oznacza zwiększone zainteresowanie oraz wyższą cenę. Ale po kolei…

BMW M3 E360 for sale
Prezentowana sztuka pochodzi z 1999 roku i pokonała około 150 tysięcy kilometrów

Prezentowany egzemplarz pochodzi z 1999 roku. Do tej pory zdążył pokonać 91 tysięcy mil, czyli 146 450 kilometrów. Zdobi go lakier Alpine White, który tworzy spójną całość z 17-calowymi felgami fabrycznymi M-Contour, spojlerami, nakładkami progowymi, światłami przeciwmgłowymi i szyberdachem. Samochód wymaga drobnych korekt lakierniczych, co ma związek z odpryskami i korozją w prawym dolnym rogu klapy bagażnika.

BMW M3 E36 kokpit
We wnętrzu znajdują się skórzane fotele i bogate wyposażenie

We wnętrzu znajdziemy fotele pokryte skórą Magma oraz liczne dekory. Wyposażenie obejmuje m.in. automatyczną klimatyzację tempomat, komputer pokładowy, fabryczny radioodtwarzacz, elektryczne szyby i lusterka, elektryczne fotele, a także zestaw audio Infinity, który został zamontowany przez aktualnego właściciela. Tapicerka wymaga renowacji, ale biorąc pod uwagę wiek pojazdu, przetarcia nie są ogromne (głównie od strony kierowcy).

BMW M3 E36 silnik
Amerykańska wersja posiada silnik S52 generujący 240 KM

Najważniejsze mieszka jednak pod maską. To „rzędowa szóstka” S52 o pojemności 3,2 litra. Fabrycznie oferuje 240 koni mechanicznych i 320 niutonometrów. Warto w tym miejscu dodać, że to wersja amerykańska, która jest wyraźnie słabsza od europejskiej (286-321 KM). Potencjał trafia oczywiście na oś tylną za pośrednictwem pięciobiegowej przekładni manualnej.

BMW M3 E36 bezwypadkowe
Samochód posiada bezszkodową historię, co należy do rzadkości

W grudniu zeszłego roku auto zostało skierowane na serwis, który zaowocował wymianami oleju i filtra. Z raportu Carfax wynika, że jego historia jest czysta (pozbawiona wypadków i kolizji), co należy do rzadkości. Prezentowane BMW M3 E36 zostało zakupione w Tennessee (Stany Zjednoczone) i tam przebywało przez niemal cały czas.

Aukcja potrwa jeszcze cztery dni. Aktualnie najwyższa oferta to 13 825 dolarów (23.04, godz. 14:30). Link do niej znajdziecie TUTAJ.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skoda Fabia 2022 zapowiedź

Skoda Fabia 2022: Ostatnie grafiki przed premierą

Honda HR-V 2022

Honda HR-V e:HEV 2022 oficjalnie: dane techniczne, wyposażenie, technologie