w

BMW M2 CS bierze na celownik Audi RS4: Które auto wygra na prostej?

BMW M2 CS vs Audi RS4 Avant
BMW M2 CS bierze na celownik Audi RS4: Które auto wygra na prostej?

BMW M2 to bez wątpienia wyjątkowy samochód. Według Clarksona to najlepiej prowadzący się współczesny model bawarskiej marki.

Odmiana CS jest najmocniejszą, jaka występowała w gamie. Sercem auta jest oczywiście 3-litrowy silnik Twin-Turbo zdolny generować 450 KM i 550 Nm. Taka moc musi sobie poradzić z masą 1575 kg. Warto dodać, że za przeniesienie mocy na tylne koła odpowiada 6-biegowa przekładnia manualna.

Audi RS4 Avant vs BMW M2 CS

W tym porównaniu rywalem niemieckiego coupe jest superkombi z Ingolstadt. Audi dysponuje 6-cylindrową, 2,9-litrową jednostką z podwójnym doładowaniem, która oferuje 450 KM i 600 Nm. Moc trafia na obie osie za pośrednictwem przekładni automatycznej. Masa własna? 1745 kg.

Różnice w sposobie przenoszenia potencjału są więc spore. Na korzyści RS4 przemawia większy moment i quattro. Z kolei BMW jest wyraźnie lżejsze. Który z tych samochodów okaże się skuteczniejszy na prostym odcinku? Zobaczcie:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mobilny dom na przyczepie

Stworzyli imponujący dom na kołach: Takie rozwiązanie umożliwia pełną mobilność

Protest kierowców w Gdańsku

Gdańsk: Kierowcy dołączyli do protestu, ale także zadbali o bezpieczeństwo. Tak to się robi