w

BMW 2002 na sprzedaż. Ma zmieniony silnik i mnóstwo charakteru!

BMW 2002 for sale
BMW 2002 na sprzedaż. Ma zmieniony silnik i mnóstwo charakteru!

Choć samochód nie jest w pełni oryginalny, robi ogromne wrażenie. Takie bawarskie klasyki są gratką dla fanów motoryzacji.

Oto BMW 2002 z 1974 roku, które wkrótce zmieni właściciela. Nie ma wątpliwości, że jest po prostu piękne. Ma sylwetkę dwudrzwiowego sedana i kipi stylem, którego próżno szukać we współczesnych samochodach. Wrażenie robią proporcje, chromowane uzupełnienia oraz ponadczasowa forma. Nie można był zrobić tego lepiej.

Aukcja trwa!

Prezentowany egzemplarz trafił do aktualnego posiadacza w 2001 roku i został wyposażony w silnik z modelu 2002tii (1973 r.). To dwulitrowa, rzędowa czwórka z mechanicznym wtryskiem paliwa Kugelfischer. Konstrukcja została wyposażona w wałek rozrządu Korman K300 i podwójne sprężyny zaworowe. Nie zabrakło również kolektora wydechowego Stahl. Za przenoszenie jej potencjału na tylną oś odpowiada czterobiegowa przekładnia manualna.

BMW 2002 1973
Stan wizualny jest bardzo dobry

Z kolei we wnętrzu zagościły fotele Recaro oraz sportowa kierownica Raid Turbo. Elementy tapicerowane są bardzo zadbane. Warto dodać, że auto sprzedawane jest z fabrycznym zestawem narzędzi, dokumentacją serwisową, folderami producenta i wszelkimi niezbędnymi papierami.

BMW 2002 - wnętrze
We wnętrzu znajdują się fotele Recaro

Aktualnie najwyższa oferta (stan na godz. 19:00, 25.08) na Bring A Trailer wynosi 15 500 dolarów. Aukcja potrwa jeszcze pięć dni, dlatego duże prawdopodobieństwo, że ta kwota wyraźnie wzrośnie. Mimo silnika pochodzącego z innego modelu BMW (również z tamtych lat), samochód jest ciekawą propozycją dla kolekcjonera. Jego wartość nie będzie na pewno spadać.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Plybertruck - woodtruck

Woodtruck? Ktoś chciał Teslę, ale miał tylko drewno…

Starszy mężczyzna jechał 180 km/h swoim Subaru

80-latek w Subaru jechał 182 km/h po drodze z ograniczeniem do 100 km/h. Stracił prawo jazdy