w

Blacharz będzie wdzięczny za umycie auta przed robotą. A Pani spędzi Święta z autem zastępczym

Kolizja na myjni automatycznej
Blacharz będzie wdzięczny za umycie auta przed robotą. A Pani spędzi Święta z autem zastępczym

Święta już za rogiem, dlatego kierowcy rzucili się do pielęgnacji swoich maszyn. W końcu nie wypada jeździć brudnym samochodem w takich okolicznościach.

Myjnie pękają więc w szwach. Kolejki tworzą się już od samego rana i trwają aż do późnych godzin nocnych. Dziś mamy ostatni dzień przed Wigilią, co dodatkowo zwiększa ruch w tego typu obiektach. Nie każdy jednak będzie dobrze wspomniał swoją ostatnią wizytę w takim miejscu.

Mycie skończone u blacharza

Ta Pani jest jedną z tych osób. Udała się na myjnie automatyczną swoim niemieckim kompaktem. Gdy pojazd został już umyty i wytarty, postanowiła ruszyć przed siebie. Z niewiadomych przyczyn wcisnęła gaz, ale nie skręciła w wystarczającym stopniu.

Pani wjechała w ścianę po umyciu auta
Do zderzenia ze słupkiem doszło zaraz po umyciu

Samochód był odpalony, dlatego przyczyną na pewno nie była zablokowana kierownica. W zdarzeniu nie uczestniczyły też osoby trzecie. Być może doszło do pomylenia pedałów (gazu z hamulcem) i paniki, co spowodowało naprawdę poważne straty materialne.

Dodatkowe koszty świąteczne

Poza zakupem prezentów będzie trzeba wyłożyć gotówkę blacharzowi. Ewentualnie pokryje je ubezpieczenie (jeżeli wcześniej nabyty został odpowiedni pakiet), ale to spowoduje utratę zniżek, czego efektem i tak będzie utrata pieniędzy.

Straty obejmują przedni zderzak, maskę, reflektory, błotniki i chłodnicę. Niewykluczone, że pojawiły się także inne uszkodzenia, których nie widać z perspektywy monitoringu.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lądowanie w Amazonii

Niebezpieczna próba lądowania na leśnej drodze w Brazylii. Pilot dużo ryzykował, ale pewnie było warto…

Wynajem samochodu w Warszawie

ABC wynajmu auta w Warszawie