w

Bielsko-Biała: Kierowca skorzystał z lewoskrętu. Problem w tym, że pod prąd (wideo)

Lewoskrętem pod prąd
Bielsko-Biała: Kierowca skorzystał z lewoskrętu. Problem w tym, że pod prąd (wideo)

Bez względu na przepisy drogowe, zawsze trzeba zachować zdrowy rozsądek. Tutaj zdecydowanie tego zabrakło.

Można mieć wątpliwości, czy na polskich drogach wszędzie mamy do czynienia z prawidłowym oznakowaniem. Wydaje się, że są miejsca, które można byłoby poprawić pod tym względem. Ten przykład pokazuje jednak, że nawet prawidłowe oznakowanie nie uchroni przed głupotą uczestników ruchu. Ten kierowca skorzystał z lewoskrętu w bardzo nietypowy sposób.

Po prostu pojechał pod prąd. Nie wiadomo, jak znalazł się na jezdni prowadzącej w przeciwnym kierunku. Poruszał się po pasach, na których były namalowane strzałki – z jego perspektywy odwrócone, co z pewnością dało mu do myślenia. Duże prawdopodobieństwo, że kierowca był świadomy łamania przepisów.

Przypadek? Nie sądzę

Niewykluczone, że to nie była pomyłka, tylko celowy manewr, aby nie było potrzeby pokonywania większego fragmentu drogi. Tak czy inaczej, doszło do złamania zasad. Było to po prostu nierozsądne i bardzo niebezpieczne.

Jezdnie w obu kierunkach przedzielał niewielki, płaski fragment, dlatego kierowca białej Fabii mógł naprawić swój błąd i zminimalizować ryzyko. Niestety, podjął się skręcenia w lewo – też pod prąd.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pościg za złodziejem paliwa

Było wykroczenie, będzie wyrok. Policjanci gonili złodzieja paliwa (wideo)

Rozbicie czterech aut w Warszawie

Warszawa: Kierowca zlekceważył pogodę. Rozbił cztery samochody (wideo)