w

Bentley nie stracił przez pandemię. Kolejny rekord sprzedaży pobity!

Continental GT
Bentley nie stracił przez pandemię. Kolejny rekord sprzedaży pobity!

Luksusowa marka z brytyjskimi korzeniami odniosła kolejny sukces rynkowy – i to w momencie, gdy wielu innych producentów ma problemy.

Kłopoty z produkcją? Braki półprzewodników? Nie tutaj. Bentley nie stracił przez pandemię. A przynajmniej nie na tyle, by mówić o kryzysie. Kolejny rekord został pobity. Władze mogą otwierać porządnego szampana.

To niezwykłe, że w dobie dużych utrudnień w przemyśle motoryzacyjnym, luksusowa firma może odnieść taki sukces. Jak widać, Bentley jest prowadzony w sposób bardzo rozsądny, dlatego ani łańcuch dostaw, ani relacje z klientem nie są zaburzone.

W 2021 roku, marka sprzedała aż 14 659 samochodów. To aż o 31 procent więcej, niż w 2020 roku (11 206 sztuk). W takich okolicznościach nietrudno o uśmiech. Bentley nie zamierza jednak na tym poprzestać.

Bentayga przewodzi

Sprzedaż Continentala sięgnęła 33 procent całości. Co ciekawe, proporcje między Coupe a Convertible wynoszą mniej więcej 60/40. To oznacza, że naprawdę dużą liczba klientów stawia na wariant z otwieranym dachem.

Bentley Bentayga
Bentayga ma 40 procent udziałów w sukcesie marki

Najważniejszym modelem z perspektywy sprzedaży jest oczywiście Bentayga. Luksusowy SUV stanowił aż 40 procent całej sprzedaży Bentleya w 2021 roku. Warto również dodać, że dobry wynik zanotował Flying Spur z ponad 27 procentami udziału w wyniku.

Wyniki sprzedaży Bentelya w 2021 roku:

  • Ameryka: 4212 egzemplarzy
  • Chiny: 4033 egzemplarze
  • Europa: 2520 egzemplarzy
  • APEC: 1651 egzemplarzy
  • Wielka Brytania: 1328 egzemplarzy
  • Bliski Wschód: 915 egzemplarzy

Okazało się, że obie Ameryki (Północna i Południowa) są najlepszymi rynkami zbytu – pochłonęły 4212 sztuk i zanotowały wzrost sprzedaży o 39 procent. Chiny zajęły drugie miejsce z wynikiem 4033 sztuk. Na trzecim miejscu znalazłą się Europa, która kupiła 2520 egzemplarzy. Dalej były Wielka Brytania, kraje Pacyfiku (APEC) i Bliski Wschód.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mercedes-Benz Marco Polo test 2022

Mercedes-Benz Marco Polo 300 d 4MATIC – test, dane techniczne, ceny, opinie

Katowice, wypadek na Chorzowskiej

Katowice. Wypadek z udziałem policjantów. Cztery osoby w szpitalu (wideo)