w

Bentley Flying Spur V8 – przyspieszenie do 250 km/h (wideo)

Bentley Flying Spur V8 acceleration
Bentley Flying Spur V8 - przyspieszenie do 250 km/h (wideo)

Szukając samochodu luksusowego ze sportowym charakterem można spojrzeć w stronę tylko jednego producenta.

Wśród jego modeli znajduje się Bentley Flying Spur V8. Mieliśmy okazję testować wersję z silnikiem W12 i zrobiła na nas ogromne wrażenie. Po przesiadce z limuzyny klasy premium naprawdę widać bardzo duże różnice.

Nie jeździliśmy jednak słabszą odmianą, która niedawno trafiła na rynek. Czy ośmiocylindrowa, podwójnie doładowana jednostka o pojemności 4 litrów jest odpowiednim źródłem napędu w takim samochodzie?

Biorąc pod uwagę, że oferuje świetne brzmienie, 542 konie mechaniczne i 770 niutonometrów, to trudno mieć jakiekolwiek przeciwwskazania. Ten godny potencjał trafia na obie osie za pośrednictwem ośmiobiegowej przekładni automatycznej. Jak wynika z danych producenta, Bentley Flying Spur V8 osiąga setkę w 4,1 sekundy i rozpędza się do 318 km/h. To naprawdę genialne wyniki, tym bardziej że auto waży grubo ponad 2 tony.

Znany youtuber z kanału AutoTopNL postanowił sprawdzić, jak brytyjska limuzyna sprawdza się w warunkach rzeczywistych na niemieckiej autostradzie bez ograniczeń prędkości. Efekty tej próby możecie znaleźć na poniższym nagraniu:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW E28 na sprzedaż

To BMW E28 przypomina, dlaczego warto kochać bawarskie klasyki. I może być Twoje!

BMW X5 M vs Porsche Cayenne Turbo

BMW X5 M nie dało szans Porsche Cayenne Turbo Coupe na prostej. Horrendalna różnica (wideo)