w

Bentley dla Kowalskiego? Teraz każdy może wypożyczyć Continentala!

Bentley Panek
Bentley dla Kowalskiego? Teraz każdy może wypożyczyć Continentala!

Wypożyczanie staje się coraz bardziej popularną formą użytkowania pojazdów. Tego typu możliwości są dostępne przede wszystkim w dużych aglomeracjach.

Tzw. car-sharing pozwala na skorzystanie z samochodu wtedy, gdy tylko mamy taką potrzebę. Rozliczany jest czas, w którym podejmujemy się wynajmu. Ceny obejmują jazdę, postój oraz odbyte kilometry. Właśnie z takiego modelu korzysta największy polski gracz tej branży – PANEK.

Firma zasłynęła z udostępniania zróżnicowanej floty aut obejmującej nawet klasyki (Polonez, Syrena, Fiat 126p.). Oferta jest naprawdę szeroka i możemy w niej znaleźć propozycje budżetowe, samochody elektryczne, dostawcze oraz klasy premium.

Continental na minuty!

Teraz do gamy dołącza pierwszy luksusowy model. To Bentley Continental, czyli brytyjskie coupe na najwyższym poziomie. Dla wielu fanów motoryzacji jest swego rodzaju spełnieniem marzeń. To naprawdę fajne, że teraz każdy może chociaż przez chwilę przewieźć się tak niezwykłą maszyną.

Bentley Continental auto na minuty
Bentley z wypożyczalni ma silnik W12 generujący 560 KM i 650 Nm

Co ciekawe, wybór padł na egzemplarz z mocarnym W12 pod maską. Benzynowy silnik generuje aż 560 KM oraz 650 Nm momentu obrotowego. Cały potencjał trafia na obie osie za pośrednictwem automatu. Dzięki tym wartościom, auto osiąga pierwszą setkę w 4,8 sekundy i rozpędza się do 313 km/h. Robi wrażenie, prawda?

Czas, by wspomnieć o kosztach, który musi ponieść wynajmujący. Aktualnie obowiązujące opłaty (04.11.20 r.) za budżetowe auta (np. Yaris) wynoszą 80 gr za kilometr, 55 groszy za minutę jazdy i 20 groszy za minutę postoju. W przypadku Bentleya, wydatki rosną do 4,99 zł za kilometr, 3,99 zł za minutę jazdy i 1,99 zł za minutę postoju. Z jednej strony jest to dość, dużo, ale z drugiej – nowy Bentley kosztuje ponad milion złotych. Możliwość 30-minutowej przejażdżki może być dla sporej grupy osób wielką przyjemnością (albo ciekawym prezentem!).

 

Bentley Continental GT dołącza do naszej floty w grupie Extreme! 😎

Tuż po zakończeniu produkcji modelu Continental R,…

Opublikowany przez Panek CarSharing Środa, 4 listopada 2020

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rejestracje nowych aut 2020

Rejestracje nowych aut w okresie styczeń-październik: Nie jest dobrze…

Navitel R700 GPS Dual test

Navitel R700 GPS Dual: jedna kamera już nie wystarczy!