w

Bentley czy Rolls Royce: który lepiej przyspiesza?

Bentley vs Rolls Royce
Bentley czy Rolls Royce: który lepiej przyspiesza?

Luksusowe coupe służą do pokonywania wielu kilometrów w bardzo komfortowych warunkach. Zazwyczaj oferują także świetne osiągi.

Te samochody dowodzą, że wygoda może iść w parze z dynamiką godną sportowych modeli. Rolls-Royce Wraith ma pod maską V12 (produkcji BMW) o pojemności 6,6 litrów, które generuje 624 KM i 820 Nm momentu obrotowego. Ten ogromny potencjał trafia na oś tylną za pośrednictwem 8-biegowej przekładni automatycznej.

Drugim reprezentantem tego gatunku jest Bentley Continental GT. Sercem tego genialnego auta jest 6-litrowe W12 (dzieło koncernu VW) o pojemności 6 litrów. Potężny benzyniak oferuje 626 KM i 900 Nm. Tutaj także znajdziemy 8-biegowy automat, tyle że przenosi on moc na obie osie.

Bentley Continental GT vs Rolls Royce Wraith

Warto dodać, że Continental jest lżejszy. Właśnie dlatego znany youtuber, który zasiadł za jego kierownicą, wziął na pokład rosłego kolegę, który miał zniwelować różnice w masach własnych tych pojazdów.

Niewiele to jednak dało Rolls-Royce’owi, który został pożarty przez Bentleya już na pierwszych metrach. Wydajność obu układów napędowych nie była taka sama, co ułatwiło ten pojedynek Continentalowi. Sami zobaczcie:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Środkowy palec i szybka karma

Ta Pani wykazała się brakiem kultury. Szybko spotkała ją karma

Nieudane tankowanie

Chyba o czymś zapomniał…