w

Bentley Continental 24 – edycja limitowana.

Szybko zbliża się do nas nowy Bentley Continental, ale załoga z Crewe nie jest gotowa pozwolić na to, aby obecny model odszedł w zapomnienie.

Oto więc przed wami edycja specjalna, nazwana „Continental 24”, świętująca powrót marki 24-godzinnego wyścigu na torze Nurburgring.

Bazujący na najszybszym Bentleyu – modelu Continental Supersports, nowy Continental 24 zostanie wyprodukowany w zaledwie 24 egzemplarzach i wszystkie są przeznaczone wyłącznie na rynek europejski.

Klienci będą mogli zobaczyć je w oszałamiającej kolorystyce Monaco Yellow and Black Crystal, która inspirowana jest przez kierowców Continental GT3.
Istnieje również opcja w jednolitym kolorze bez dodatkowych kosztów.

Osłony lusterek bocznych z włókna węglowego wraz z czarnymi wypełnieniami reflektorów, jaskrawymi zaciskami hamulców i 21-calowymi lekkimi felgami ze stopu aluminium, które można również wybrać w kolorze żółtym lub czerwonym.


Wnętrze samochodu całe upakowane będzie licznymi wstawkami z włókna węglowego, sportowe fotele z Alcantary oraz emblematy „Continental 24” wytłoczone na zagłówkach.


Nowy Bentley Continental 24 wykorzystuje ten sam przebudowany silnik benzynowy W12 o pojemności 6,0 litra, który zapewnia moc 700 KM i moment obrotowy 1.017 Nm.

Osiągów są identyczne z osiągami Continental Supersports:
3,5 sekundy do 100 km/h oraz prędkość maksymalna 336 km/h.

Koszt tej edycji limitowanej Bentleya to minimum 250 000 euro.
Dostawy klientów rozpoczną się już w lipcu.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Elektryczy model koncepcyjny Nissana.

Automat do sprzedaży wypełniony…..