w

Bentley Bentayga jako hybryda: Ekologiczna wersja luksusowego SUV-a

Bentayga PHEV 2021
Bentley Bentayga jako hybryda: Ekologiczna wersja luksusowego SUV-a

Bentayga to motor sprzedaży Bentleya. Jest świetnie wykonanym, luksusowym SUV-em przyciągającym do salonów bardzo wielu klientów.

Brytyjska marka doskonale wie, że sprzedaż tego modelu może jeszcze wzrosnąć – wystarczy uzupełnić jego ofertę nowymi konfiguracjami. Logicznym rozwiązaniem było oczywiście zastosowanie układu hybrydowego. Właśnie poznaliśmy jego parametry techniczne.

Bentayga Hybrid moc
Bentayga z układem hybrydowym oferuje 449 KM

Zacznijmy od tego, że nowa odmiana Bentaygi nie różni się od tych pozostałych z konwencjonalnymi rozwiązaniami napędowymi. Niektórzy dostrzegą jedynie dodatkowe oznaczenia „Hybrid” i klapkę zakrywającą gniazdo ładowania

Bentley Bentayga Hybird – dane techniczne

Fundamentem hybrydowego SUV-a Bentleya jest 3-litrowy silnik V6. Współpracuje z nim jednostka elektryczna zamontowana przy tylnej osi. Łączny potencjał tego duetu to 449 koni mechanicznych i 700 niutonometrów momentu obrotowego. Cała moc trafia na cztery koła za pośrednictwem dopracowanej przekładni automatycznej.

Bentayga - ładowanie baterii
Pełne ładowanie baterii ma trwać 2,5 godziny

Bateria zintegrowana z Bentaygą ma pojemność 17,3 kWh. Producent obiecuje maksymalną wydajność przez 160 tysięcy kilometrów lub 8 lat ciągłej pracy. Można ją ładować za pośrednictwem stacji 7,2 kW, co potrwa około 2,5 godziny. Samochód oferuje trzy tryby jazdy:

  • EV Drive
  • Hybrid Mode
  • Hold Mode

Pierwszy maksymalizuje czas pracy jednostki elektrycznej. Drugi optymalizuje pracę całego układu, by uzyskać jak najlepszą wydajność. Ten ostatni służy do oszczędzania baterii i jak najszybszego ładowania.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

IONIQ 5 2021

Hyundai Ioniq 5 EV 2021: Lampy jak z Tetrisa!

Nowe logo Dacii

Nowe logo Dacii: Tak wygląda drodzy Państwo!