w

Bawarska piękność szuka nowego domu. BMW 3.0 CSL to marzenie każdego fana motoryzacji

BMW 3.0 CSL na sprzedaż
Bawarska piękność szuka nowego domu. BMW 3.0 CSL to marzenie każdego fana motoryzacji

Niewiele samochodów wzbudza tak pozytywne emocje. Bawarskie coupe jest ikoną swoich czasów i jednym z najbardziej pożądanych modeli niemieckiej marki.

BMW 3.0 CSL ma ciekawą historię. Powstało po to, by producent spełnił wymagania homologacyjne związane z Mistrzostwami Samochodów Turystycznych rozgrywanymi w Europie. Produkcja objęła 1265 egzemplarzy.

BMW 3.0 CSL produkcja
Wyprodukowano jedynie 1265 sztuk BMW 3.0 CSL

Dokładnie 500 trafiło do Wielkiej Brytanii. Samochód korzysta z rozwiązań stosowanych w modelach CS i CSi, ale dzięki zastosowaniu cieńszych komponentów karoserii i bocznych szyb z tworzywa sztucznego, jego masa własna jest niższa o 136 kilogramów.

BMW 3.0 CSL na sprzedaż

Prezentowana sztuka ma numer 400 i niegdyś posiadał ją Jay Kay – znany artysta, który jest wokalistą zespołu Jamiroquai. Samochód pochodzi z 1973 roku i ma pod maską sześciocylindrowy, wolnossący silnik benzynowy o pojemności 3,2 litra. Jego potencjał to 203 konie mechaniczne oraz 286 niutonometrów.

BMW 3.0 CSL silnik
6-cylindrowy silnik oferuje 201 KM i 286 Nm

Za przeniesienie tego potencjału na tylne koła odpowiada pięciobiegowa skrzynia manualna. Ogłoszenie nie zdradza przebiegu, ale dzięki zdjęciu licznika można wywnioskować, że auto pokonało 13 100 mil, czyli ponad 21 tysięcy kilometrów.

BMW 3.0 CSL wnętrze
Wnętrze utrzymano w stanie fabrycznym, ale nadwozie w oryginale było żółte

Wspomniany Jay Kay nabył auto w 2008 roku i został jego szóstym właścicielem. BMW 3.0 CSL opuściło fabryki w kolorze żółtym, ale później zostało przemalowane na Diamond Schwartz – znacznie szlachetniej prezentujący się lakier.

Według spekulacji specjalistów, samochód może osiągnąć cenę 150 000 tysięcy funtów, co oznacza wydatek 813 000 złotych (kurs 5,42). Za przebieg aukcji odpowiada Silverstone Auctions.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ferves Ranger for sale

Tak wygląda najsłodszy off-roader na świecie. Możesz go kupić!

Suzuki SX4 S-Cross Hybrid 4WD Elegance test

Suzuki SX4 S-Cross Hybrid – test, ceny, dane techniczne, wrażenia z jazdy