w

Bandyta zawodowy – wyprzedzał zestawem zmuszając innych do ucieczki (wideo)

Niebezpieczne wyprzedzanie zestawem
Bandyta zawodowy - wyprzedzał zestawem zmuszając innych do ucieczki (wideo)

To zdarzenie jest kolejnym dowodem na to, że na polskich drogach istnieje naprawdę wielu nieodpowiedzialnych kierowców.

Aż trudno uwierzyć, że osoby posiadające największe doświadczenie postępują właśnie w taki sposób. Świetnym tego przykładem mogą być kierowcy zajmujący się transportem. Ten bandyta zawodowy naraził innych na duże niebezpieczeństwo.

Do tej niebezpieczniej sytuacji doszło w miniony czwartek (11 sierpnia) w mieście Pleszew. Jak widać na nagraniu, jeden z kierowców wyprzedzał zestawem w sposób wręcz kuriozalny. Był bliski staranowania użytkowników aut osobowych.

Bandyta zawodowy w akcji

Z niewiadomych przyczyn podjął się manewru w wyjątkowo niesprzyjających okolicznościach. Nie było ani miejsca, ani czasu, by wyprzedzanie mogło się udać. Mimo tego, nie zamierzał z niego rezygnować.

Wielotonowy zestaw pojawił się w oku kamery, a kierowcy aut osobowych musieli opuścić jezdnię, by zjechać z kursu kolizyjnego. Gdyby kontynuowali jazdę swoim pasem, doszłoby do zderzenia czołowego. Każdy doskonale wie, czym to grozi przy takich różnicach w masach pojazdów.

Bandyta zawodowy
Bandyta zawodowy zmusił kierowców aut osobowych do opuszczenia jezdni, by nie doszło do zderzeń czołowych

Bandyta zawodowy nie przejął się ani ruchem, ani podwójną ciągłą. Po prostu z uporem maniaka wyprzedzał innych. Czy takie osoby powinny zajmować się transportem? Oczywiście, że nie. W tej branży brakuje jednak rąk do pracy, dlatego niektórzy otrzymują stanowiska kierowców, choć nie są do tego odpowiednio przygotowani. Efekty widzimy codziennie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

17 komentarzy

Dodaj odpowiedź
 1. Takiego gościa na10 lat do pudla o zaostrzonym rygorze nie do ośrodka zakład karny zamknięty i niech zostanie rżnięty w odbyt

  • Wyprzedzanie się ciężarówkami miałoby być zabronione ? Cofasz się do średniowiecza czy co ? A w osobówkach same świetoszki jeżdżą 😂 Można się wyprzedzać ale tam gdzie jest to dozwolone i robić to z głową , bo ten na filmie to imbecyl do potęgi nieskończonej …..

  • Co to jest „kuriozalny”?
   Od czego to pochodzi?
   Czy to od Kurska, Kurskiego Jacka, Kurwizji, czy prosto od kur?
   Co mogą mieć kury wspólnego z wyprzedzaniem ciężarówką?

  • To jest brak konsekwencji u organów ścigania zabrać prawko lub ponowny kurs i egzamin. A tu chłopcy radarowcy zawsze dają mandaty z niższej półki to i kierowcy się nie boją ryzykować a może się uda.

 2. Polak , Litwin ? I kto siedział za kierownicą samochodu który był na polskich numerach ? Niektórych warto by sprowadzić na ziemię zgłaszając ewidentne łamanie przepisów ale wśród niezawodowych kierowców można zaobserwować takie zachowanie.

 3. Ile dostanie. Jeżeli całą wypłatę za kwartał to może zadziała!. Ale jeżeli nie to dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów!!!!!!!???

 4. Wszystko się zgadza tyle że jak da się zauważyć z przodu jedzie kombajn a „zawodowiec” za nim pewnie był zes….any bał się wyprzedzic i turlał się bo miał czas. 75% pseudo kierowców z kat B nie powinno go mieć!!!

 5. Po tablicach widać firma z Pleszewa ,po kolorze auta też łatwo poznać jaka firma ,dla policji jak ruszą swoje łaskawe cztery litery to pół godziny pracy tj tablice, firma , wydruk z tahografu i gość ma pozamniatane za ten manewr powinni mu lejce dożywotnio zabrać to degenerat a nie kierowca i tylko wstyd i złą sławę przynosi . Ale tak to jest jak się zatrudnia Ukraińców ,Białorusów, Litwinów a nawet Albańców, Rumunów i z Ameryki Południowej bo się swoim nie chce więcej zapłacić dziad firmy 🤮🤮🤮🤮🤮🤮

  • bo Polacy to są święci i jeżdżą zawsze spokojnie i przepisowo? Polskich kierowców można śmiało umieścić obok ruskich, ba nawet w Bangladeszu byliby piratami drogowymi

 6. Ja to se tam mam merola za 350 baniek chate pod warszawom I laski lecom na mnie jak muhy wożem je swojim merolem a one gupie siem smiejom I asz piszczom I arz piszczom

 7. I tacy mają psychotesty zamknąć dziada zabrać uprawnienia i dożywotnio zakazać jedzie ciężarówka taczka niech zapierdala

 8. 19nsekund wyciągnięte z kontekstu. Spróbujcie dotrzeć do kierowcy i zapytać co się wtedy wydarzyło. Nie chcę nikogo bronić, ale sam jestem kierowca zawodowym i z doświadczenia wiem, że historia może być całkiem inna… Na polskich drogach dzieją się dantejskie sceny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Radiowozy bez powodu na lewym pasie

Policyjni mistrzowie lewego pasa. „Siebie pouczają, innym dają mandaty” (wideo)

Wypadek na przejściu - Praga Warszawa

Potrącenie na warszawskiej Pradze. Za kierownicą 82-latek (wideo)