w

Autopilot Tesli w akcji – życie sarenki uratowane (wideo)

Nowoczesna technologia ma swoje plusy i minusy. Nie inaczej jest w przypadku przemysłu motoryzacyjnego. Trudno jednak jej nie doceniać.

Owszem, im większe naszpikowanie elektroniką, tym większe prawdopodobieństwo awarii. A im trudniejszy układ/konfiguracja, tym dłuższa naprawa. Im dłuższa naprawa, tym większe koszty naprawy. Ale…

Autopilot Tesli uratował życie

Są sytuacje, w których wszelkie argumenty „przeciw” idą w zapomnienie. I oto jedna z nich. Autopilot, w który wyposażona jest Tesla wykrył przeszkodę na drodze. Okazało się, że to sarna, która nieświadomie stała na pasie wykorzystywanym przez amerykański samochód. Dzięki dobrej pracy czujników, tor jazdy został zmieniony przy zachowaniu pełnej stabilności.

Sarenka została uratowana i miejmy nadzieję, że nic jej już nie zagraża. Właściciel może natomiast być dumny ze swojego pojazdu i pogłaskać z radości swój portfel.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odświeżone Renault Talisman wjeżdża na rynek. Trzy wersje wyposażenia: Zen, Intens, Initiale Paris

Kielce: Błąd kierowcy TIR-a, który mógł doprowadzić do tragedii (wideo)