w

Autobusy Volvo z Wrocławia dla Norwegów

6 października br. 17 nowych autobusów hybrydowych firmy Volvo zaczęło wozić pasażerów w zachodnich dzielnicach Oslo (Norwegia). Operatorem jest Nettbuss ?st. Grupa Nettbuss obecnie posiada w swojej flocie 43 hybrydy Volvo. Norwegia to największy rynek kompletnych autobusów hybrydowych Volvo Bus Corporation ? jeździ tam ponad 80 takich pojazdów.

 

– Wytyczne dotyczące zakupów wydane przez władze transportowe zawierały wymóg zakupu autobusów hybrydowych o dobrych właściwościach ekologicznych. Jako że nasze dotychczasowe doświadczenie z autobusami hybrydowymi Volvo było pozytywne, Volvo było ponownie naturalnym wyborem. ? mówi Per Nilsen, Dyrektor Regionalny w Nettbuss ?st.

 

Nettbuss od kilku lat używa autobusów hybrydowych Volvo w norweskim Trondheim i Hamar.

 

Svein Ekholt, Kierownik ds. Technicznych w Nettbuss ?st, komentuje: – Zdecydowanie spełniają pokładane w nich oczekiwania. Nasze autobusy hybrydowe są tak samo niezawodne jak autobusy z silnikiem diesla, lecz zużywają około jednego litra paliwa mniej na dziesięć kilometrów.

 

Nettbuss ?st zdecydowało się zlecić obsługę konserwacyjną i serwisową firmie Volvo Bus Corporation, zamiast wykonywać ją samodzielnie. Per Nilsen wyjaśnia: – Technologia hybrydowa jest względnie nowa i wymaga specjalnych umiejętności, więc pewność daje nam obsługa w ramach umowy serwisowej z Volvo Buses.

 

Nowe autobusy hybrydowe Volvo 7900 Hybrid stanowią drugą generację hybryd Volvo. W porównaniu z konwencjonalnymi autobusami z silnikiem diesla hybrydy te zużywają do 39% mniej paliwa. Na przystankach silnik diesla wyłącza się, a autobus zasilany jest przez cichy, bezemisyjny napęd elektryczny. 17 autobusów, które trafiły do Oslo, przystosowano także specjalnie do wymogów klienta, np. zainstalowano elektrycznie podgrzewaną przednią szybę.

 

– Niski poziom wpływu na środowisko i niskie koszty eksploatacji to coraz istotniejsze czynniki, sprawiające, że nasze autobusy hybrydowe to bardzo konkurencyjna propozycja na rynku. Wraz z tym zamówieniem, oddaliśmy już do użytku w Norwegii łącznie 80 autobusów z kompletnym napędem hybrydowym, czyli więcej niż w jakimkolwiek innym kraju – mówi Sven-?ge L?kken z Volvo Buses Norway.

 

Volvo Buses to lider na europejskim rynku autobusów hybrydowych, który do tej pory dostarczył klientom około 1200 autobusów hybrydowych w ponad 20 krajach.

 

Źródło: Volvo Buses, QBusiness

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Silnik 1.4 16v (Volkswagen) – problemy, awarie, historia, eksploatacja

Ford Fiesta ST – Rajdowy genom?