w

Auto zgniecione przez dwie ciężarówki. Kierowca cudem przeżył

Zgniecenie osobówki przez ciężarówki
Auto zgniecione przez dwie ciężarówki. Kierowca cudem przeżył

Niektóre sytuacje mrożą krew w żyłach i udowadniają, że niebezpieczeństwo może pojawić się w każdym momencie.

To zdarzenie jest tego przykładem. Użytkownik TIR-a najpewniej zagapił się lub zasnął za kierownicą. Efektem tego było auto zgniecione przez dwie ciężarówki. To cud, że kierowca samochodu osobowego zdołał przeżyć.

Honda Jazz została uderzona w tylną część karoserii, a następnie wepchnięta pod cysternę. Osoba, która prowadziła japoński model niewiele mogła zrobić. To młoda kobieta, która nie spodziewała się, że może dojść do takiej historii.

Zobacz także: Zagapienie się i potężne zderzenie z TIR-em (Video)

Ten fatalny wypadek powinien wpłynąć na naszą wyobraźnię. Zachowanie odpowiedniego odstępu od znacznie większego i cięższego pojazdu powinno być standardem – tym bardziej, gdy za nami jedzie wielotonowy zestaw.

Auto zgniecione przez dwie ciężarówki jak harmonijka

Jak ujawnia dołączone nagranie, kobieta przebywająca w kabinie zdołała przeżyć – i to bez żadnych poważnych obrażeń. Miała mnóstwo szczęścia ponieważ jej samochód został wepchnięty w taki sposób, że fragment na wysokości kierownicy nie został wgnieciony aż tak, niż pozostałe strefy. Gdyby znajdowała się na miejscu pasażera, nie miałaby szans na przeżycie.

Zdarzenie należy uznać za przestrogę. Odstęp pomiędzy innymi pojazdami jest kluczem w minimalizowaniu ryzyka. Warto o tym pamiętać i przewidywać niebezpieczne sytuacje, których na polskich drogach nie brakuje.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Porsche 911 SC

Porsche 911 Sport Classic – najmocniejsze z manualem

Toyota Supra A91 MT

Toyota GR Supra A91-MT – dla entuzjastów