w

Auta z Masterlease dla Philip Morris Polska

iele miesięcy rozmów przyniosło spektakularny efekt. Nowe samochody sfinansowane przez Masterlease powiększyły flotę firmy Philip Morris Polska.

 

Philip Morris Polska jest największym producentem i pracodawcą na rynku wyrobów tytoniowych w Polsce, wytwarzającym trzy z dziesięciu najlepiej sprzedających się marek papierosów w kraju. Obecnie firma zatrudnia ponad 3000 osób w całej Polsce.

 

– Rozmowy z Philip Morris trwały wiele miesięcy. Klient bardzo precyzyjnie określił swoje wysokie oczekiwania wobec finansowania i poziomu obsługi jego floty, więc poprzeczka została postawiona wysoko ? komentuje Grzegorz Czarnecki, Dyrektor Sprzedaży Korporacyjnej Masterlease.

 

Umowa podpisana z Philip Morris Polska zakłada kompleksowy wynajem długoterminowy samochodów. Dla Masterlease jest to jeden z większych pod względem liczby wydanych aut kontraktów minionego roku. Wśród kluczowych dostaw minionych miesięcy było również sfinansowanie ponad 600 samochodów dla spółek z branży telekomunikacyjnej oraz 50 aut dla lidera rynku logistyczno-spedycyjnego.

 

Firma kolejny rok z rzędu utrzymuje pozycję lidera rynku car fleet management, nie daje się wyprzedzić konkurencji i mimo kryzysu, o którym mówi się w mediach, rozwija flotę obsługiwanych samochodów.

 

Ponadto w lutym tego roku Masterlease przejął spółkę leasingową BAWAG Leasing & Fleet Polska Sp. z o.o. Wraz z jej zakupem, całkowita flota Masterlease powiększyła się o blisko 1000 kolejnych samochodów.

 

Zakup spółki jest elementem strategii akwizycyjnej Masterlease i istotnym krokiem do umocnienia silnej pozycji firmy na rynku CFM w Polsce. Na koniec marca 2013 liczba aktywnych samochodów we flocie Masterlease przekroczyła 23.000 sztuk (nie licząc umów zarządzania, w których firma nie finansuje zakupu samochodu). Obecnie Masterlease pracuje nad przejęciem kolejnego portfela kontraktów CFM.

 

Celem Masterlease jest zbudowanie rentownej, dynamicznej firmy, będącej liderem w branży car fleet management w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Źródło: Masterlease, QBusiness.pl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lancia Delta 1,8 Turbojet 16V Sportronic Platinum – włoska indywidualność

Kawasaki w Polsce zaprasza do współpracy