w

Auta z chińskiego sklepu internetowego: Repliki i elektryki. Jeździłbyś?

Chińskie repliki ze sklepu internetowego
Auta z chińskiego sklepu internetowego: Repliki i elektryki. Jeździłbyś?

Świat idzie do przodu, a wraz z nim nowe rozwiązania. Klienci coraz śmielej realizują wszelkie sprawy przez internet. Nie inaczej jest w kwestii zakupów.

Zamawiamy już nie tylko pizzę, ale też zwykłe produkty spożywcze, ubrania, książki, narzędzia, części i wiele innych przedmiotów. Istnieją także sklepy internetowe, które oferują wręcz niezwykłe pojazdy. Tak, potrafiące jeździć po drogach publicznych.

Znany Youtuber, Mat Watson z carwow, postanowił stworzyć subiektywny ranking najciekawszych samochodów znajdujących się na liście sprzedaży jednego z takich tworów. Trzeba przyznać, że Azjaci (bo któż by inny) mają rozmach. Niektóre tamtejsze firmy kopiują takie wyjątkowe modele, jak Pagani Huayra, Bugatti Chiron czy Audi R8.

Żaden z wymienionych producentów z pewnością nie obgryza paznokci ze strachu przed nieuczciwą konkurencją – wystarczy spojrzeć na te „dzieła”. Poza karykaturalnym designem, skrywają zazwyczaj napędy elektryczne o skromnych możliwościach.

Przykładowo, replika wspomnianego Pagani dysponuje mocą, uwaga, 5 KM. Ta skromna wartość umożliwia rozpędzanie się do 50 km/h. Auto jest oczywiście ciche, bo skrywa silnik elektryczny. Oryginalna Huayra ma natomiast 730 KM pochodzące z benzynowego V12. Zobaczcie jednak, bo niektóre projekty są ciekawe, w tym replika starego Porsche:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DTŚ Zakręt Mistrzów kolizja

DTŚ: Kolejny poślizg i wizyta na trawie

Dostarczanie zniczy dronem we Wszystkich Świętych

Transport zniczy dronem: Tak Polacy próbują radzić sobie z zakazem