w

Auta wyleciały w powietrze po zderzeniu z pociągiem. Kierowca skakał po torach, ale to nie pomogło (wideo)

Potężne zderzenie TIR-a z pociągiem
Auta wyleciały w powietrze po zderzeniu z pociągiem. Kierowca skakał po torach, ale to nie pomogło (wideo)

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło na jednym z przejazdów kolejowych znajdujących się w mieście Thackerville (Oklahoma, Stany Zjednoczone).

Nie wiadomo, co było dokładną przyczyną zdarzenia. Według wstępnych ustaleń straży pożarnej, wielotonowy zestaw zatrzymał się na torowisku i nie był w stanie ruszyć. Kierowca skakał po torach, by ostrzec maszynistę, ale to nie poskutkowało, co akurat nie jest zaskoczeniem.

Nawet jeśli maszynista zauważyłby problem, zatrzymanie ciężkiego składu na tak krótkim dystansie (z wysokiej prędkości) byłoby po prostu niemożliwe. Jak wynika z dołączonego nagrania (którego autorem jest świadek oczekujący przed przejazdem) zderzenie było przepotężne. Na naczepie znajdowały się auta, które wyleciały w powietrze.

Bez ofiar śmiertelnych

Kierowca TIR-a zdołał uciec wraz ze swoimi psami. Jak oznajmili funkcjonariusze policji, nic mu się nie stało, ale był wstrząśnięty. Kilka osób przebywających w pociągu odniosło obrażenia i wymagało hospitalizacji. Wszyscy zostali przetransportowani do szpitala, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Warto dodać, że pojazd trakcyjny wykoleił się i uszkodził torowisko. Linie kolejowe zapewniły pasażerom transport autobusami. Następnie zaczął się żmudny proces udrażniania ruchu oraz sprzątania okolicy. Odłamki pojazdu i naczepy były porozrzucane w promieniu kilkudziesięciu metrów. Koszty związane z akcją były na pewno horrendalne. Naprawy wymagać będą nawet wagony (niektóre z nich zostały uszkodzone).

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mercedes-Benz E 300 Coupe test

Mercedes-Benz E 300 Coupe łączy skrajności. I robi to dobrze (test)

Zderzenie auta dostawczego z tramwajem

Nieuważny kierowca auta dostawczego i rozpędzony tramwaj – nieunikniona kolizja (wideo)