w

Audi SQ7 vs Ford Focus RS – drag race (Video)

Panowie z kanału Top Gear na YouTube postanowili porównać przyspieszenie dwóch skrajnie różnych samochodów – Forda Focusa RS i Audi SQ7.

Co wspólnego mają rasowy hot hatch i topowa odmiana największego SUV-a z Ingolstadt? Właściwie to… nic. No może poza napędem na cztery koła. Różnic jest jednak znacznie więcej. Focusa napędza 2,3-litrowy Ecoboost generujący 350 KM, a pod maską SQ7 mieszka 4-litrowe TDI o mocy 435 KM. Różnica w momencie obrotowym też jest ogromna (odpowiednio 470 i 900 Nm). Co więcej, prezentowany hatchback ma manuala, a SUV dysponuje szybkim automatem. Ford jest jednak 800 kg lżejszy (1529 vs 2330 kg), co ma bardzo duże znaczenie.

W przypadku osiągania pierwszej setki, różnica na papierze wynosi zaledwie 0,1 sekundy. Zobaczcie, czy teorię odzwierciedla praktyka:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lodowisko na drodze – śnieżny karambol (Video)

Lamborghini Huracan ozdobione kryształami Swarovskiego (Video)