w

Audi RSQ8 kontra R8 – czy SUV ma szanse z supersamochodem? (wideo)

Audi RSQ8 vs Audi R8 - drag race
Audi RSQ8 kontra R8

Rodzime pojedynki zawsze bywają ciekawe, bo żaden producent nie chce, by któryś z jego modeli przegrał. W takich okolicznościach trudno jednak o remis.

Panowie z kanału carwow, na czele z Mattem Watsonem, postanowili postawić obok siebie dwie różne koncepcje uzyskiwania świetnych osiągów. Pierwszą z nich jest duży SUV, a drugą – auto stricte sportowe. Niby dwa różne światy, ale potencjał silnikowy mają zbliżony.

Audi RSQ8 ma pod maską 4-litrowe V8 Twin-turbo oferujące 600 KM i i 800 Nm. Całość trafia na obie osie za pośrednictwem 8-biegowego automatu. Sercem Audi R8 jest natomiast V8 o pojemności 5,2 litra. Potencjał? 600 KM i 580 Nm.

Te podstawowe parametry przemawiają za SUV-em, ale pamiętajmy, że jest on wyraźnie cięższy od swojego rodzimego konkurenta. Poza tym, niższa sylwetka stawia znacznie mniejsze opory przy wyższych prędkościach. Zobaczcie więc, kto wyszedł zwycięsko z tego pojedynku:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Taycan Turbo S vs P1

Taycan Turbo S ponownie weryfikowany. Tym razem z McLarenem P1 (wideo)

Operator koparki uciekł przed spadającym drzewem

Gdy drzewo przechytrzy operatora koparki… (wideo)