w

Audi RS5 Sportback 2018 oficjalnie

Marka z Ingolstadt pokazała światu jednego ze swoich sportowców w praktycznej odmianie nadwoziowej. Oto Audi RS5 Sportback!

Ten zielony lakier wyrasta na jeden z najbardziej charakterystycznych elementów maszyn z dopiskiem RS. Poza nim, można podziwiać przeprojektowane zderzaki, felgi o sportowym wzorze, dyfuzor i czarny grill. Nie zabrakło też obniżonego zawieszenia i delikatnej lotki na tylnej klapie. We wnętrzu zagościły natomiast kubełkowe fotele ze zintegrowanymi zagłówkami, wstawki z włókna węglowego i bogate wyposażenie seryjne.

Najważniejsze znajdziemy jednak pod maską. Mieszka tu doładowany benzyniak o pojemności 2,9 litra, który generuje aż 444 KM i 600 Nm. Moc trafia na wszystkie cztery koła (quattro) dzięki uprzejmości 8-biegowej przekładnia automatycznej o sportowym zestrojeniu. Podobnie jak Coupe, Sportback osiąga pierwszą setkę w 3,9 sekundy i rozpędza się do 250 km/h.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fabrycznie nowe BMW 740i E38 na sprzedaż – horrendalna cena

World Car Of The Year 2018 – lista zwycięzców!