w

Audi RS5-R ABT

Zbliżający się Salon Samochodowy w Genewie będzie okazją do zaprezentowania wielu ciekawych samochodów, które już wkrótce wjadą na światowe rynki.

Z tej wyjątkowej sytuacji skorzystają też największe firmy tuningowe przedstawiające swoje nowe projekty. Wśród liderów branży znajdziemy oczywiście ABT. Nadworny tuner marki z Ingolstadt przyjedzie do Genewy z przynajmniej kilkoma modelami, wśród których znajdziemy RS5-R. W porównaniu do seryjnego egzemplarza, ten wyróżnia się nakładkami na zderzaki i progi, listwami ozdobnymi, lotką na klapie i atrakcyjnymi, 21-calowymi felgami. Wrażenie robi również zielony lakier kontrastujący z czarnymi dodatkami.

Z kolei 2,9-litrowa jednostka V6 została wzmocniona o 79 KM i 90 Nm, dzięki czemu generuje teraz 529 KM i 690 Nm. Tyle wystarczy, by osiągać pierwszą setkę w zaledwie 3,6 sekundy.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 750 kg – Nowy rekord przeciążenia? ITD zatrzymała polskiego dostawczaka

BMW Serii 8 – zapowiedź