w

Audi RS Q8 Manhart – grubiej być nie może!

Nie wiem, czy zauważyliście, ale coraz więcej egzemplarzy Audi Q8 jeździ po polskich drogach. Nie jest to tanie auto, ale jak widać przypadło do gustu zamożnym klientom z naszego kraju.

Takiej sztuki jednak na pewno nie widzieliście… Oto propozycja od znanego tunera, który rzadko decyduje się na półśrodki. RS Q8 od Manharta już na pierwszy rzut oka zdradza, że nie ma miękkiej gry. Body kit, który objął zderzaki, błotniki, nakładki progowe i spojlery, poszerzył karoserię, która wygląda teraz, jak przyklejona do drogi. Nie zabrakło także 23-calowych felg o charakterystycznym wzorze.

4-litrowe V8 generujące seryjnie 592 KM i  800 Nm zostało poważnie wzmocnione. Teraz oferuje 887 KM i 1080 Nm. I te wartości mówią same za siebie. RS 900, bo taką nosi nazwę ten projekt, umożliwia osiąganie pierwszej setki w 3,8 sekundy i 200 km/h w 13,7 sekundy. Prędkość maksymalna? 305 km/h.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy Hyundai szykuje i20 N? (Video)

Gdy masz RAV4, ale chcesz Urusa…