w

Audi R8 Limited Edition

Coraz większa liczba producentów zaczyna tworzyć samochody pod rynek chiński. Trudno się temu dziwić, bowiem popyt na nowe pojazdy jest tam ogromny.

 

Doskonale wie o tym Audi. Tym razem firma stworzyła limitowaną edycję modelu R8. Nie da się ukryć, że supersamochód z Ingolstadt będzie dostępny tylko dla wybrańców – powstanie zaledwie 30 sztuk!

 

R8 Limited Edition będzie wyróżniał się „miedzianym” kolorem Nordic Gold, elementami wykonanymi z tytanu oraz włókna węglowego, a także 19-calowymi felgami o specjalnym wzorze.

 

Pod maską nie znajdziemy jednak żadnych niespodzianek. Limitowana wersja dostała klasyczne V10 o pojemności 5,2 litra rozwijające 525 KM. Całą moc musi okiełznać skrzynia automatyczna R-Tronic, przenosząca to stado koni na wszystkie cztery koła.

 

Audi R8 Limited Edition zostało wycenione 317 435 euro. Trochę dużo, ale bez wątpienia znajdzie się tych 30 pasjonatów z grubym portfelem.

 

Autor: Wojciech Krzemiński
Źródło: Worldcarfans

 

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Peugeot Expert Tepee ? Pomiędzy, czyli pojemny i komfortowy

Triumph Bonneville Essentia od Officine GP Design