w

Audi Q8 oficjalnie – pierwsze zdjęcia

Każdy producent stara się poszerzać gamę SUV-ów – szczególnie szybko robią to marki premium. Nie inaczej jest w przypadku Audi, które właśnie udostępniło w sieci oficjalne zdjęcia modelu Q8.

Będzie to flagowy SUV w stylu coupe. Już na zdjęciach auto obi wrażenie, co jest zasługą masywnej sylwetki. W jej skład wchodzą wyraźnie zarysowane błotniki, progi i zderzaki, ogromny grill z czterema pierścieniami i długa maska. Nie zabrakło także opadającej linii dachu, która sąsiaduje z mocno pochylonymi szybami. Wrażenie robi również oświetlenie nowoczesne oświetlenie – tylne lampy zostały złączone ledową listwą, podobnie jak w najnowszym A7 i A8.

Wnętrze również nawiązuje do topowych produktów z Ingolstadt. Panuje w nim zatem pełna ekranizacja, którą wzbogacają szlachetne materiały. Naszpikowanie elektroniką nie jest oczywiście zaskoczeniem – na pokładzie znajdziemy niemal wszystko, co osiągnęła do tej pory motoryzacja.

W gamie jednostek napędowych znajdą się na pewno 3-litrowe silniki V6 – zarówno TFSI, jak i TDI (228-335 KM). Wszystkie będą oferować technologię mild-hybrid (miękka hybryda) opartą na wsparciu generowanym przez niewielką jednostkę elektryczną (alternator). Wkrótce poznamy więcej szczegółów.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Utrata panowania nad motocyklem przy 185 km/h – w spodenkach i japonkach… (+18, Video)

BMW X5 2019 oficjalnie