w

Audi Q2 okazało się porażką. Koniec produkcji niemieckiego crossovera

Audi Q2
Audi Q2 okazało się porażką. Koniec produkcji niemieckiego crossovera

Mimo aktualnie panujących trendów, nie każdy „modny” model zyskuje przychylność klientów. Tak też jest w tym przypadku.

Powiedzmy sobie to jasno: Audi Q2 okazało się porażką. Zostało oficjalnie wprowadzone na rynek w 2016 roku. Jego dynamiczna sylwetka i rozbudowana gama silnikowa nie pomogły w zdobyciu zainteresowania nabywców poszukujących tego typu auta. Co było przyczyną porażki?

Trudno wskazać jednoznaczny, główny powód. Czas był na pewno korzystny, co pokazuje wzrost popytu na crossovery i SUV-y. Wydaje się, że wśród największych problemów znajdowały się cena oraz… wewnętrzna konkurencja.

Audi Q2
Q2 przegrało wewnętrzną konkurencję z modelem Q3

Tak, Q2 wzbudzało znacznie mniej pożądania niż nieco większe i starsze produkcyjnie Q3. Różnica w wydatkach była skromna, dlatego klienci postanowili w większości przypadków podejść pragmatycznie do wyboru samochodu. Nawet wersja Q2L (przedłużona) oferowana specjalnie z myślą o rynku chińskim, nie uratowała przyszłości modelu.

To koniec Audi Q2

Producent oficjalnie przekazał, że Audi Q2 zakończy swój żywot już niebawem i nie doczeka się kolejnej generacji. Jego historia skończy się więc (albo zostanie wstrzymana) na jednym wcieleniu. To dziś rzadkie zjawisko, szczególnie w tym segmencie.

Audi musi więc wyciągnąć wnioski z tej historii. Jeżeli zamierza znowu będzie zamierzało wypełnić taką niszę, koniecznością jest znacznie wyraźniejsze rozróżnienie modelowe – także pod względem ceny. W innym przypadku duże prawdopodobieństwo, że historia się powtórzy.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kradzież na terenie OSP Mostki

W tym kraju okradają nawet strażaków. Sprawcy usłyszeli zarzuty (wideo)

BMW M5 Competition explosion

Wysadził w powietrze nowe BMW M5 Competition. To miał być hołd, ale raczej dla wyświetleń (wideo)