w

Audi e-tron Sportback Concept

Audi pokazało światu kolejny koncept, który zbliża nas do produkcyjnej wersji SUV-a w stylu coupe.

Do tej pory marka z Ingolstadt opierała się przed stworzeniem tego typu modelu. Dziś trendy jednoznacznie wskazują, że klientom bardzo spodobały się takie auta, jak BMW X6 czy Mercedes-Benz GLE Coupe. Nic więc dziwnego, że Audi w końcu zaczęło pracować nad własnym reprezentantem. Jakiś czas temu zaprezentowany został Q8 Concept, czyli wstępna zapowiedź masywnego sportowca na bazie Q7. Dziś prezentuję Wam Audi e-tron Sportback, które jest kolejnym krokiem naprzód w tym temacie.

I pod względem stylistycznym ma znacznie więcej do zaoferowania. Poza zmienionym pasem przednim, można liczyć masywne nadkola i świetnie poprowadzoną, mocno opadającą linię dachu, którą kończy wyjątkowo bardzo pochylona szyba. Dzięki tym zabiegom stylistycznym, wielki SUV wygląda bardzo dynamicznie i atrakcyjnie zarazem. Skrywa on 3 jednostki elektryczne generujące łącznie 429 KM, a w trybie sportowym 496 KM. Dzięki nim e-tron Sportback Concept osiąga setkę w 4,5 sekundy i pozwala pokonać 500 km na jednym ładowaniu.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW M4 CS

Nowe Renault Megane RS – potwierdzone informacje