w

Audi, BMW, Ford, Mercedes i Porsche chcą zbudować sieć ładowania

Rywalizacja idzie na dalszy plan, gdy chodzi o wyższy cel. Nawet w świecie motoryzacji. Dobrym tego przykładem jest właśnie rozpoczęta współpraca Audi, BMW, Mercedesa, Forda i Porsche.

 

Firmy chcą stworzyć wspólną sieć stacji ładowania. Samochody elektryczne stają się bowiem coraz popularniejsze. Wielu potencjalnych klientów rezygnuje z nich jednak dlatego, że infrastruktura stacji ładowania jest niezwykle mała i zupełnie niedostosowana do potrzeb. Właśnie dlatego wspomniane wyżej marki chcą to zmienić. To z pewnością wpłynie korzystnie na sprzedaż tego typu samochodów. Chodzi oczywiście o stacje SZYBKIEGO ładowania, które nie będą wymuszać na kierowcach kilkugodzinnego postoju. Uważamy, że to świetny pomysł, bo liczba elektrycznych pojazdów wzrasta dynamicznie, a liczba stacji – niekoniecznie…

 

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Renault Twingo GT – pełna galeria

Ford Edge 2.0 TDCi Twin-Turbo Powershift AWD Sport – Amerykański Europejczyk