w

Audi A7 Long 2021: Chińczycy lubią to

Audi A7 L no official
Audi A7 Long 2021: Chińczycy lubią to

Przedłużane wersje nadwoziowe nie są niczym nowym. Zazwyczaj są dostępne w topowych limuzynach.

Nie wiadomo skąd zamiłowanie do takich samochodów mają Azjaci. Są na tyle dużymi zwolennikami „longów”, że znani producenci oferują je nawet w popularnych modelach. Przykładem mogą być tu Peugeot 508 L oraz Skoda Octavia Pro.

Audi A7 Long
A7 L ma inne proporcje, niż konwencjonalna odmiana nadwoziowa

Marka z Ingolstadt również widzi w tym szanse na większą sprzedaż. Właśnie dlatego stworzyła Audi A7 Long, które zostało przyłapane przez przypadkowych świadków. Niewykluczone, że fotografie uwieczniły prace nad tworzeniem materiału reklamowego tej odmiany.

Audi A7 Long version
Auto zostało przyłapane podczas kręcenia materiału promocyjnego

Proporcje samochodu są oczywiście inne. Trudno mówić o sylwetce w stylu coupe, skoro klapa bagażnika przypomina teraz sedana. Zmieniła ona całkowicie koncepcję samochodu, choć trzeba przyznać, że sylwetka wygląda bardzo ciekawie – mniej dynamicznie, ale bardziej elegancko.

Samochód bazuje na platformie MLB EVO. Została ona przystosowana do różnego rodzaju napędów. Pod maskę trafią jednostki 2.0 TFSI oraz 3.0 TFSI. Nie zabraknie także quattro. Oficjalna premiera modelu powinna odbyć się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chromowane GMC

Gdy chrom wjedzie za mocno: Lepiej nie opierać się o ten samochód

CUPRA Formentor moose test

CUPRA Formentor (310 KM) – jak sobie poradziła w teście łosia? (wideo)