w

Audi A6 3.0 BiTDI (wzmocnione) – sprint od 0 do 250 km/h (wideo)

Audi A6 Avant 415 HP TDI
Audi A6 3.0 BiTDI (wzmocnione) - sprint od 0 do 250 km/h (wideo)

Poprzednia generacja niemieckiego kombi wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie w mocnych wersjach.

Prezentowane Audi 3.0 BiTDI C7 zostało solidnie wzmocnione, dlatego skrywa jeszcze większy potencjał. Zanim jednak o nim, warto wspomnieć o tym, co oferowała seryjna wersja z trzylitrowym dieslem.

Podwójnie doładowana jednostka wysokoprężna oferowała w najmocniejszym wydaniu, czyli competition, 326 koni mechanicznych oraz 650 niutonometrów maksymalnego momentu obrotowego.

Przenoszeniem potencjału sześciocylindrowej konstrukcji zajmuje się ośmiobiegowa przekładnia automatyczna. Cała moc trafia oczywiście na obie osie. Seryjny egzemplarz przyspiesza do setki w 5,1 sekundy i rozpędza się do 250 km/h.

Audi A6 Avant (C7) 3.0 BiTDI – wzmocniony egzemplarz

Prezentowana sztuka skrywa jeszcze większe możliwości. Niemieckie kombi zostało podkręcone do 415 koni mechanicznych i 910 niutonometrów. To naprawdę bardzo duże wartości, nawet w dużym kombi z przepastnym bagażnikiem..

Co ciekawe, pomiar przyspieszenia do setki zmodyfikowanego egzemplarza nie był wybitny. Podejrzewamy więc, że kierowca słabo wystartował albo opony nie znalazły od razu przyczepności, co zabrało cenne ułamki sekund.

Audi A6 Avant 3.0 BiTDI - acceleration
Przyspieszenie do 200 km/h zajęło około 18,5 sekundy

Wraz ze wzrostem prędkości auto zaczęło jednak pokazywać swój pazur. Wystarczy dodać, że od 100 do 200 km/h przyspieszyło w ciągu 13,2 sekundy. Osiągnięcie takiej szybkości od samego zera zajęło więc około 18,5 sekundy, co jest bardzo dobrym rezultatem.

Warto dodać, że auto sprawnie nabierało prędkości również powyżej dwóch setek. Aby osiągnąć dokładnie 250 km/h (pomiar GPS), potrzebowało 35,86 sekundy.

Pamiętajmy, że mówimy o dużym kombi, które potrafi wziąć na pokład pięć rosłych osób i kilka dużych walizek. Jeżeli ten wzmocniony układ napędowy wytrzymywałby duże przebiegi, to mielibyśmy do czynienia z autem bliskim ideału.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tesla Roadster na sprzedaż

Od tego modelu zaczął się sukces Elona Muska. Tesla Roadster w świetnym stanie na sprzedaż

Niebezpieczne omijanie

Omijanie na łapu-capu. Kierowca Corsy próbował zjechać, ale to by nic nie dało przy czołówce (wideo)