w

Audi A3 Sedan 2020 oficjalnie

Audi A3 w wersji hatchback zostało ujawnione już jakiś czas temu Teraz przyszedł czas na odmianę Limousine, która jest czterodrzwiowym wariantem nadwoziowym tego modelu.

Pierwsze wrażenie? Bardzo elegancko i sportowo zarazem. Auto ma liczne przetłoczenia i masywne błotniki, dlatego prezentuje się jak przyklejone do drogi. Nie zabrakło także świetnie narysowanego oświetlenia, dużego grilla i chromowanych wstawek. Proporcje też nie budzą najmniejszych zastrzeżeń.

Wnętrze jest oczywiście już znane z hatchbacka. Wirtualne wskaźniki, nowy dotykowy ekran multimedialny, osobny panel klimatyzacji, fajna kierownica, wiele ozdobnych wstawek i ciekawie wyglądające dysze nawiewu. Jeżeli chodzi o przestrzeń, to w kabinie jest o 2 centymetry więcej miejsca na głowy. Bagażnik ma tę samą pojemność, czyli 425 litrów.

Nowe Audi bazuje oczywiście na płycie podłogowej MQB. W gamie silnikowej pojawią się początkowo dwie propozycje. Pierwsza, 35 TFSI, skrywa 1,5-litrowego benzyniaka o mocy 150 KM. Może on współpracować z 6-biegowym manualem lub automatem o siedmiu przełożeniach. Druga ma pod maską 2-litrowe TDI – również 150-konne. Tutaj jednak można mieć tylko DSG. Warto dodać, że znajdzie się tu technologia miękkiej hybrydy (wsparcie instalacji elektrycznej 48V). Za jakiś czas pojawi się bazowa opcja – 1-litrowe TSI. W niedalekiej przyszłości powinniśmy poznać także S3 i RS3.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW X3 M Competition – przyspieszenie 0-290 km/h (Video)

Zamówienie on-line, umowa na rok, ozonowanie i dostawa do domu – przepis na wynajem samochodu od Qarsona