w

ATS Leggera

Kto z Was kojarzy firmę ATS? Pewnie niewiele osób… Jest niewielkie włoskie przedsiębiorstwo stworzone przez grupę byłych pracowników Ferrari zajmujące się tworzeniem „współczesnych klasyków”.

ats_leggera_2014_2

Oczywiście nie chodzi o repliki, a samochody w stylu retro. I taki też jest najnowszy model marki – Leggera. Jak wygląda? Całkiem przyzwoicie, choć trudno oprzeć się wrażeniu, że styliści zapatrzyli się na Jaguara E-Type’a (przód) i modele TVR-a (tylna część karoserii).

ats_leggera_2014_1 ats_leggera_2014_4

Pod maską znajdzie się 210-konny doładowany silnik o pojemności 1,6 litra. W planach jest także mocniejszy wariant rozwijający około 365 KM. Auto zostało wykonane z bardzo lekkich kompozytów, dzięki czemu można liczyć na bardzo dobre osiągi – niestety nie zostały one jeszcze ujawnione. ATS zastrzega jednak, że może przeprojektować auto w dowolny sposób – wszystko zależy od fantazji i… pieniędzy klienta.

 

Źródło: ATS

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ford Mustang GT F-35 Lightning Edition II

Polaris Slingshot oficjalnie