w

?ATLANTYDA; STO TYSIĘCY PATYKÓW? ? niezwykłe fotografie w Galerii Katowice

Już 6 lutego, w Galerii Katowice ZPAF, odbędzie się wernisaż wystawy ?ATLANTYDA; STO TYSIĘCY PATYKÓW? Krzysztofa Pileckiego. Prezentowane zdjęcia mają niezwykły charakter ze względu na technikę jaką zostały wykonane.

 

?Krzysztof Pilecki – artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików od roku 1985. Ma 54 lata, fotografuje od 14 roku życia. Brał udział w ponad 90 wystawach w Polsce i za granicą ( m.in. w Edynburgu, Ludwigshafen, Waszyngtonie, Hong-Kongu). Ma na swoim koncie 14 wystaw indywidualnych.

 

Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i w Niemczech oraz w zbiorach muzeów w Edynburgu, Duisburgu, Sosnowcu, Katowicach, Zabrzu.

 

Przez wiele lat zajmował się fotografią reklamową wykorzystując do tego także sprzęt cyfrowy. Obecnie powraca do tradycyjnego sposobu fotografowania i poszukuje odpowiednich dla siebie technik fotograficznych.?

 

Prace Pileckiego, które będzie można zobaczyć na wystawie, zostały wykonane przy pomocą specjalnej techniki fotograficznej zwanej van Dyke. Jest to jedna z najstarszych technik fotograficznych, obok cyjanotypii i papieru solnego, należąca do grupy technik żelazowych, które wykorzystują światłoczułość soli żelaza. Pracując tą metodą można uzyskać fotografie w odcieniach brązu, czerni, fioletu i czerwieni, które będą miały większą odporność na czynniki środowiskowe.
Wystawa jest próbą opisania najbliższego otoczenia oraz zjawisk i sytuacji, z którymi fotograf spotyka się na co dzień.

 

Wernisaż rozpocznie się o godzinie 18.30, prace artysty w Galerii Katowice będzie można oglądać do 21 lutego.

 
Galerii Katowice ZPAF
ul. Św. Jana 10 (III piętro)
Katowice

 

 

Autor: Kamil Myszkowski

Źródło: zpaf.katowice.pl

Zdjęcia: Krzysztof Pilecki

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kangoo po liftingu

Renault Vel Satis 3.5 V6 (2002-2009)