w

Atak kanapką na DK86 w Czeladzi. Powodem zablokowanie pasa (wideo)

Atak kanapką na DK86 w Czeladzi
Atak kanapką na DK86 w Czeladzi. Powodem zablokowanie pasa (wideo)

Liczne grono kierowców nie radzi sobie z emocjami i próbuje dawać im upust na drodze, co bywa oczywiście niebezpieczne dla innych uczestników ruchu.

Tym razem obyło się bez poważnych skutków, ale zachowanie głównego bohatera było dalekie od rozsądnych. Atak kanapką na DK86 wydaje się śmiesznym przejawem agresji, ale biorąc pod uwagę okoliczności, jest to bardziej przykre.

Do zdarzenia doszło 13 kwietnia na wysokości centrum handlowego M1 w Czeladzi. Wszystko zostało nagrane dzięki kamerze umieszczonej w samochodzie świadka, który znalazł się bezpośrednio za dwoma uczestnikami zdarzenia.

Atak kanapką na DK86 – ona nie była niczemu winna

Wszystko zaczyna się od omijania Passata na „prawoskręcie”. Kierowca niemieckiego kombi chciał zjechać na sąsiedni pas, który prowadzi na wprost przez skrzyżowanie. Użytkownik amerykańskiego SUV-a w końcu zdecydował się, by zjechać delikatnie na pas zieleni i znaleźć się przed Volkswagenem.

To jednak nie był koniec akcji. Gdy kierujący Passatem miał już możliwość zmiany pasa, z Forda wysiadł zdenerwowany mężczyzna, który rzucił w jego samochód kanapką. Wtedy też zaczęła się dyskusja powodująca wstrzymanie ruchu na dwóch pasach.

>Nerwowy kierowca w Audi rzucił „energetykiem” w nagrywającego. „Mentalnie jest w podstawówce” (wideo)

Oczywistym jest, że wyrzucanie jedzenia (i to w tak sposób), a do tego zaśmiecanie drogi to przejawy braku kultury i świadomości, które trudno usprawiedliwić. Pod znakiem zapytania pozostaje także powód agresji.

Kierowca niemieckiego kombi pewnie wyjeżdżał ze stacji paliw lub galerii handlowej i postąpił tak, jak powinien. Duże natężenie ruchu i czerwone światło uniemożliwiło mu płynną zmianę pasa, dlatego zatrzymał się i czekał na uprzejmość innego kierowcy.

Atak kanapką na DK86 w Czeladzi
Kanapka nie była niczemu winna, a poza tym był to przejaw zaśmiecania

Kierowca SUV-a mógł tak naprawdę bezproblemowo go ominąć i jechać, jeżeli tak bardzo się spieszył. Tymczasem wolał rzucić kanapką, zablokować ruchu i wdać się w dyskusję.

Podejrzewamy więc, że był to sposób na wyrzucenie złych emocji, które mogły pojawić się w człowieku z zupełnie innych powodów. Niemniej jednak nie warto tak postępować, bez względu na okoliczności. Agresja nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem na drodze.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Łada X-Cross 2023

Łada X-Cross 2023 udaje, że jest Ładą. To chiński model z rosyjskim znaczkiem

Potrącenie pieszego z dzieckiem

Tarczyn. Potrącenie pieszego z dzieckiem. Ta znieczulica poraża (wideo)