w

Atak cukrzycowy podczas jazdy. Dobra reakcja policjantki

Atak cukrzycy za kierownicą
Atak cukrzycowy podczas jazdy. Dobra reakcja policjantki

Do zdarzenia doszło na drodze przebiegającej przez miejscowość Łojki w gminie Blachownia.

Kierowca japońskiego samochodu miał wyraźne problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy. Wtedy jeszcze nie było wiadomo, że jego niebezpieczne zachowanie powodował atak cukrzycowy. Na szczęście udało się zapobiec tragedii.

Policjantka z IV Komisariatu Policji w Częstochowie dostrzegła uczestnika ruchu, który zagrażał innym. Kobieta była po służbie, ale błyskawicznie skontaktowała się z dyżurnym z Blachowni i poinformowała go o sytuacji. Miała podejrzenie, że użytkownik Mazdy jest pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Atak cukrzycowy – brak świadomości

Funkcjonariuszka jechała cały czas za samochodem. Widziała, jak niewiele brakowało do czołówki z innym kierowcą. W końcu zjawił się patrol policji, który zdołał zatrzymać podejrzanie jadącego mężczyznę.

Okazało się, że to 34-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Mundurowi starali się nawiązać z nim kontakt, ale nie przynosiło to rezultatu. Wezwali więc pogotowie ratunkowe mając podejrzenie wystąpienia problemów zdrowotnych.

Zobacz także: Kierowca z atakiem cukrzycowym – jechał nieświadomy kilka kilometrów i cudem uniknął czołówki (wideo)

Warto podkreślić, że mężczyzna był trzeźwy. Złapał go atak cukrzycowy, który ograniczył świadomość i zdolności do prowadzenia pojazdu. Niskie stężenie glukozy w krwi może powodować stan zagrażający zdrowiu, a nawet życiu.

Kierowca Mazdy otrzymał odpowiednią pomoc medyczną i wrócił do pełni sił. Udało się również uniknąć wszelkich potencjalnych konsekwencji drogowych, które po prostu wisiały w powietrzu.

Na dużą pochwałę zasługuje interwencja obywatelska policjantki po służbie. Właśnie tak powinien zachować się każdy z nas. Wezwanie pomocy i służb to konieczność. Tylko w ten sposób można zmniejszyć ryzyko powstania wypadku i innych niepożądanych sytuacji.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chevrolet Corvette C8 vs Ferrari 458 Italia

Chevrolet Corvette C8 i Ferrari 458 Italia – starcie na prostej

Starszy Pan na rondzie prosto

Senior za kierownicą. Przejechał przez rondo jak przecinak