w

Aston Martin pokazał bolid F1 na sezon 2022. Malowanie robi wrażenie

Aston Martin bolid 2022
Aston Martin pokazał bolid F1 na sezon 2022. Malowanie robi wrażenie

Sytuacja robi się coraz bardziej napięta, ponieważ za niewiele ponad miesiąc odbędzie się pierwszy wyścig Formuły 1 w tym roku.

Tymczasem Aston Martin pokazał bolid F1 na sezon 2022. Co ciekawe, ekipa odważyła się zaprezentować gotowy samochód, a nie jedynie samo malowanie. Wiele zespołów czeka z tym do ostatniej chwili, by nie ujawnić swoich patentów i rozwiązań, które mogliby za wcześnie przejąć konkurenci.

Czy ekipa Lawrence’a Strolla nie ma nic do ukrycia? Podejrzewamy, że nie wszystko zostało ujawnione, ale i tak można mówić o odwadze i przetarciu tegorocznych szlaków. Przejdźmy jednak do szczegółów, które widać.

Aston Martin Aramco Cognizant – nowa nazwa

Pod całkiem długą nazwą kryje się naprawdę atrakcyjnie pomalowany bolid. Widać w nim brytyjski sznyt, dzięki klasycznej zieleni. Uzupełniają ją czarne i cytrynowe, niemal odblaskowe wstawki. Musimy przyznać, że projektanci spisali się naprawdę na medal. Auto prezentuje się imponująco. Przypomnijmy, że etatowymi kierowcami są Sebastian Vettel i Lance Stroll.

Aston Martin Aramco Cognizant - bolid
Malowanie prezentuje się imponująco. Konstrukcja została dopasowana do najnowszego regulaminu, który może przynieść przetasowania w stawce

Zmiany regulaminowe wymusiły oczywiście wiele modyfikacji konstrukcyjnych. Doskonale widać to zarówno po skrzydłach, jak i kołach. Jesteśmy ciekawi, jakie będą pierwsze wrażenia kierowców, którzy wkrótce usiądą za sterami – podczas testów w Barcelonie (23-25 lutego). Będą to półoficjalne sesje z bliżej nieokreślonych przyczyn (nie pojawi się żadna relacja live).

Ostateczna próba przedsezonowa będzie mieć miejsce w Bahrajnie w dniach 10-12 marca. Tam też odbędzie się pierwszy wyścig przewidziany na 20 marca.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lando Norris

Lando Norris przedłużył kontrakt! Na lata z McLarenem!

Smart #1

Smart #1. Tak, to oficjalna nazwa. To będzie pierwsze auto z hasztagiem w nazwie