w

Arrinera Hussarya GT debiutuje w Birmingham

Klasa GT bogatsza jest o nowego gracza. Warto dodać, że polskiego gracza!

arrinera_hussarya_gt_birmingham_2016_2

Chodzi oczywiście o Arrinerę przystosowaną do klasy GT, która własnie zadebiutowała w Brimingham. Inżynierowie odpowiedzialni za ten projekt popracowali nad jeszcze lepszą aerodynamiką. Sercem auta jest potężne V8 o pojemności 6,2 litra, które generuje od 420 do 650 KM i od 580 do 810 Nm. Moc trafia, rzecz jasna, na koła tylne za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni, którą obsługuje się półautomatycznie przy pomocy łopatek umieszczonych za kierownicą.

arrinera_hussarya_gt_birmingham_2016_3

Zawieszenie to autorski projekt Arrinery – układ push-rod, w którego skład wchodzą dwa podwójne trójkątne wahacze oraz regulowane amortyzatory i sprzęgła Ohlins. Układ hamulcowy to natomiast dzieło firmy Alcon. „Łapami” polskiego supersamochodu są koła na które składają się 18-calowe felgi Braid i opony Michelin. Hussarya GT będzie kosztować co najmniej 139 000 funtów.

 

Źródło: Arrinera

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Infiniti Q30 najbezpieczniejszym małym autem rodzinnym

Mazda Speedster Concept 2016