w

Arinerra Hussarya GT w Goodwood

Polski supersamochód w koncepcyjnej wersji pojawił się na festiwalu prędkości w Goodwood.

arrinera_hussarya_gt_goodwood_6

Hussarya GT wzięła udział w Michelin Supercar Run, gdzie razem z innymi samochodami sportowymi pokazywała swoje możliwości. Koncepcyjna Arrinera została zbudowana w zgodzie z przepisami FIA GT. Jest bardzo lekka. Jej rama powstała ze stalowych, bezszwowych rur, a aerodynamiczna karoseria z kompozytów węglowych. Sercem auta jest 6,2-litrowy silnik benzynowy generujący, w zależności od wersji, od 420 do 650 KM. Potencjał jednostki trafia na oś tylną za pośrednictwem sekwencyjnej przekładni, którą obsługuje się za pomocą łopatek umieszczonych przy kierownicy.

Jeśli chodzi o zawieszenie to mamy do czynienia z autorskim zestawieniem inżynierów Arinerry. Zatosowano tu system popychaczowy i amortyzatory Ohlins. Za zatrzymanie polskiego supersamochodu odpowiadają cztery tarcze o średnicy 380 mm i sześciotłoczkowe zaciski Alcon. Koncepcyjna Hussarya GT pięciokrotnie pokonała trasę. Jak zapowiadają przedstawiciele marki, w czwartym kwartale 2017 roku zadebiutuje wersja „trackdayowa” dopuszczona do ruchu. Później pojawi się Hussarya, czyli w pełni droga odmiana.

 

Źródło: Arinerra

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skoda Superb Combi 2.0 TDI DSG 4×4 Laurin & Klement – Wyznacznik wszechstronności

Nowy Citroen C3!