w

Amerykańska ciężarówka jako kamper. Ma garaż na motocykl!

Amerykańska ciężarówka kamper
Amerykańska ciężarówka jako kamper. Ma garaż na motocykl!

Samochody kempingowe mają różne oblicza. Zazwyczaj bazują na większych pojazdach dostawczych, które można wygodnie modyfikować.

Ostatnio pokazywałem Wam także projekt młodego Polaka, który postanowił stworzyć kampera na bazie autokaru. Jego pomysł pochłonął już sporo pieniędzy, ale jeżeli utrzyma zapał i swój plan, to efekt będzie z pewnością bardzo ciekawy.

Teraz mam dla Was coś zupełnie innego. Założenie jest oczywiście podobne, ale za bazę posłużyła amerykańska ciężarówka z ogromnym dieslem pod maską. Ktoś uznał, że właśnie taki pojazd będzie świetnym materiałem do stworzenia domu na kółkach.

Kamper na bazie amerykańskiej ciężarówki

Kabina została wyraźnie przedłużona. Jest jednak nieco krótsza, niż sugeruje to nadwozie. Na końcu znajduje się bowiem garaż na motocykl. Jako że różnica w wysokości jest znaczna, konieczne było zastosowanie elektrycznie obsługiwanej platformy, która zapewnia stabilność jednośladu i jego wygodne wyciąganie.

Za szoferką znajduje się natomiast… typowe amerykańskie mieszkanie z lat 90., tyle że w zmniejszonej skali. W pewnym stopniu można poczuć się, jak w zwykłym domu, co jest zasługą licznych półek, szafek, a nawet okien i firanek.

Nie zabrakło również zlewu czy kuchenki, na której można przyrządzić posiłek, który następnie zostanie spożyty przy stole. W czasie odpoczynku do dyspozycji jest oczywiście wystarczająco duży telewizor. Trzeba przyznać, że taka konfiguracja robi wrażenie. Możliwości związane z dopięciem naczepy są oczywiście ograniczone, ale nie to było priorytetem dla autora projektu.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SSC Tuatara - kontrowersje wokół rekordu prędkości

Nowy rekord! Ponad 500 km/h za kierownicą hiperauta. Gdyby nie wiatr, byłoby szybciej

Fiat 124 Spider test

Pożegnanie nie tylko z latem: Fiat 124 Spider to materiał na youngtimera