w

AM-RB 001 – zjawiskowy koncept

Myśleliście, że Vulcan to szczyt możliwości Astona? Błąd! Rywal LaFerrari, P1 czy 918 Spider już wkrótce ma trafić na rynek.

am-rb_001_7
AM-RB 001

Współpraca między Red Bullem a Astonem Martinem właśnie nabrała rumieńców. Prezentacja wyjątkowego konceptu odbyła się w fabryce brytyjskiego producenta. Samochód został zaprojektowany przez jednego z najlepszych konstruktorów w historii Formuły 1 – Adriana Newey’a. Kompaktowe rozmiary wpływają na niską masę – w wersji produkcyjnej samochód ma ważyć mniej niż tonę. Mimo to w kokpicie ma być wystarczająco dużo miejsca nawet dla wyższych kierowców. Co ciekawe, będzie to możliwe dzięki temu, że pozycja za „kółkiem” będzie przypominała tą znaną z bolidów F1 i kategorii LMP1 . Za plecami kierowcy będzie pracować zmodyfikowane, wolnossące (!) V12 o pojemności 7 litrów zapożyczone z Vulcana. Dzięki m.in współpracy z systemem KERS ma ono generować moc 900-1000 KM. Aston planuje stworzenie 99-150 samochodów w wersji drogowej i dodatkowe 25 limitowanej, jeszcze bardziej ekstremalnej odmiany torowej. Nowy Aston ma znakomicie sprawdzać się nie tylko na torze, ale też nadawać się do codziennych podróży. Samochód trafi na rynek najwcześniej w 2018 roku, a jego pełna nazwa nie została jeszcze ustalona – wiadomo, że będzie ona się zaczynała od litery V. Zdaniem szefa marki, już znalazło się około 350 chętnych do zakupu samochodu, który będzie kosztował ok. 2,6-3,9 miliona dolarów.

 

Źródło: Motor1

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ferrari szykuje wyjątkowe modele na swoje 70-lecie

GM i NASA wspólnie stworzyły RoboGlove